SON ÇIKAN POPÜLER OYUNLAR

PS5 HACK HABER PS5 Ne Zaman Kırılacak? | ANA KONU

PS5 Ne Zaman Kırılacak ?

• Kullanılan toplam oy
    131

haydarecevit

Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı
Çok ciddi paralar... PS5 cidden çok lux ve ulaşılamaz oldu...

PC BİLGİLERİ
İşlemci: INTERL I7 2700K
Ram: 8GB
HDD: 4TB
Ekran Kartı: NVIDIA GEFORCE 1050TI
İşletim Sistemi: WINDOWS 11

Hans18

Kullanıcı

REAL KİNG KAPTAN

Kullanıcı
PS5 KABİTALİİİİZMMMM

Hans18

Kullanıcı
Ps5 in debug menüsünde bazı ayarlamalar yapıldığını gösteren bir videoya denk geldim. Daha 1 saat önce paylaşılmış bir video ama fpkg oyun yüklendiğini göremedim.

adem.adem

Kullanıcı
teşekkürler

unloser

Kullanıcı

haydarecevit

Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı
PC BİLGİLERİ

unloser

Kullanıcı

unloser

Kullanıcı

Hans18

Kullanıcı

musidrili

Destekçi Üyemiz Aylık
Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı
Screenshot_2022-11-24-06-22-36-423-edit_com.twitter.android.jpg

PS4 KONSOL BİLGİLERİ
Model: PRO
CUH Kodu: CUH7116B
Kapasite: 1 TB + 1 TB + 5 TB pkg depo
Versiyon: 9.00
Alım Yılı: 12:05.2022
PC BİLGİLERİ
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz
Ram: DDR4 8,00 GB
HDD: 500 GB SSD + 1 TB harici hdd
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64-bit
K.A
K.A

Scofield

Yönetici
✧ Admin ✧
PS5 tarafında oyunlar dump edilmeye başlandı. Şimdilik kurup oynayacak aşamada değiliz ama gelişmeler güzel gidiyor. Ayrıca oyunu çalıştıracak eboot.bin vb. dosyalar hala şifreli. 🙋‍♂️

haydarecevit

Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı
PC BİLGİLERİ

farkea

Kullanıcı
Arkadaşlar selamlar, öncelikle bu soruyu bu alanda sorduğum için kusura bakmayın. PS5 yardım bölümünde pek bir konu olmadığı için burdan soruyorum. Yakın zamanda PS5 diskli satın aldım ve versionum 4.50. cihazı güncellemek istemiyorum JB ihtimalinden dolayı fakat bu sürede de cihazın boşta yatmasını da istemiyorum. Güncelleme yapmadığım için playstation storea erişemiyorum. Diskli bir oyun satın alırsam PS4te olduğu gibi yeni oyunlar sistem yazılım güncellemesi istiyor mu yoksa mevcut sürümümde disk satın alarak offline oynayabilir miyim. Eğer yeni oyunlar daha yüksek versiyonlar istiyosa oyunların desteklediği en alt sürümü öğrenebileceğim bir sayfa var mıdır

Hans18

Kullanıcı
Arkadaşlar selamlar, öncelikle bu soruyu bu alanda sorduğum için kusura bakmayın. PS5 yardım bölümünde pek bir konu olmadığı için burdan soruyorum. Yakın zamanda PS5 diskli satın aldım ve versionum 4.50. cihazı güncellemek istemiyorum JB ihtimalinden dolayı fakat bu sürede de cihazın boşta yatmasını da istemiyorum. Güncelleme yapmadığım için playstation storea erişemiyorum. Diskli bir oyun satın alırsam PS4te olduğu gibi yeni oyunlar sistem yazılım güncellemesi istiyor mu yoksa mevcut sürümümde disk satın alarak offline oynayabilir miyim. Eğer yeni oyunlar daha yüksek versiyonlar istiyosa oyunların desteklediği en alt sürümü öğrenebileceğim bir sayfa var mıdır
Kutulu oyun alacaksanız sadece Ps4 oyunları almanızı tavsiye ederim. Çünkü Ps5 in kutulu oyunlarını alırsanız oyunu disk okuyucusuna yerleştirip kurduğunuzda yüksek ihtimal güncelleme isteyecektir. Mesela Gow Ragnarök ün Ps5 oyununu alırsanız cihazınızın 5.00 ve üzerinde bir yazılıma yükselme ihtimali çok yüksek ama gow ragnarök ün ps4 oyununu kutulu olarak alırsanız herhangi bir güncelleme olmaz.

dead.or.alive

Kullanıcı
Arkadaşlar 5.05 ps4 ü satıp ps5 slim çıkınca alıp kırılmasını beklemek mantıklı mı ?

Hans18

Kullanıcı

dead.or.alive

Kullanıcı
Bu tamamen sizin vereceğiniz bir karar Ps5 slim 2024 te çıkacak deniliyor. O zaman a kadar ne olur bilemeyiz bence Ps4 ü satmadan Ps5 i alıp köşede bekletin Ps5 kırılınca ondan sonra Ps4 ü satarsınız.
İmzanızdan anladığım kadarıyla siz aynı zamanda pc sahibisiniz. Rtx 2060 lı bi pc beni ps5 yada xbox series s kadar uzun süre götürür mü ? Ps5 in fiyatlarına bakınca biraz soğudum açıkçası Xbox yada pc aliyim diyorum

Hans18

Kullanıcı
İmzanızdan anladığım kadarıyla siz aynı zamanda pc sahibisiniz. Rtx 2060 lı bi pc beni ps5 yada xbox series s kadar uzun süre götürür mü ? Ps5 in fiyatlarına bakınca biraz soğudum açıkçası Xbox yada pc aliyim diyorum
Yani fiyat kıyaslaması yapıp ona göre karar vermelisiniz Ps5 in gücüne denk gelecek bir sistem toplarsanız tahminimce oda 20.000 i bulur. Ekran kartı RTX 2070 yada 2080 Tİ den aşağı olmamalı 16gb ram m2 ssd İ7 işlemci derken yine Ps5 fiyatını öderseniz tek fark Pc de ilgili oyunun cracklenmesini beklersiniz Ps5 te ise belli bir yazılımın kırılmasını beklersiniz. Artık size kalmış bir durum.

dead.or.alive

Kullanıcı
Yani fiyat kıyaslaması yapıp ona göre karar vermelisiniz Ps5 in gücüne denk gelecek bir sistem toplarsanız tahminimce oda 20.000 i bulur. Ekran kartı RTX 2070 yada 2080 Tİ den aşağı olmamalı 16gb ram m2 ssd İ7 işlemci derken yine Ps5 fiyatını öderseniz tek fark Pc de ilgili oyunun cracklenmesini beklersiniz Ps5 te ise belli bir yazılımın kırılmasını beklersiniz. Artık size kalmış bir durum.
Ps5 in donanımı o kadar güçlü mü ? Pc kullanmayı pek sevmiyorum aslında hem cok yer kaplıyor hemde zahmetli ama iste ps5 de kim bilir ne zaman kırılır ve fiyat.... Keske xbox series s kırılsa hem geriye dönük uyumluluk ta var

vdtycl4

Kullanıcı
Ps5 tarafında sanırım bir gelişme var. 3 saat önce şu videolar paylaşılmış galiba harici usb üzerinden oyunları oynatabiliyorlar.

Bu videolarda gösterilen şey tam olarak şöyle oluyor. Usb belleğe bir yazılım yüklüyorlar ve Ps5 in içine ps4 oyununun diskini takıp data dosyalarını konsola kuruyorlar. Ardından oyunun diskini çıkarıp usb belleği takıyorlar ondan sonra disk olmadan oyunu çalıştırıyorlar. Yani usb bellekte yazılım sanki konsolun içinde oyuna ait disk varmış gibi konsola yutturuyor. Kullanışlı bir yöntem değil çünkü bu şekilde önce orjinal oyun disklerini konsola takıp tek tek data dosyalarını kurmak lazım elinde oyun cd si olmayan biri için işe yaramaz ancak bu işin ticaretini yapanlara konsolu götürüp oyunları cd üzerinden kurdurtması lazım. Zahmetli bir sistem üstelik konsolun hangi yazılım sürümünde çalıştığıda belli değil yani 3.20 mi 4.00 mı 4.03 mü oda belli değil.

Son düzenleme:

Lithium

Kullanıcı
Şimdi ps5 tam kırılınca sadece ps4 versiyonları mı oynanacak? Mesela gow’un ps5 versiyonu çalışmayacak mı? Ps4 versiyon ile ps5 arasında performans olarak ne farkı var ki? Yükleme süreleri filan mı daha uzun oluyor?

vdtycl4

Kullanıcı
Şimdi ps5 tam kırılınca sadece ps4 versiyonları mı oynanacak? Mesela gow’un ps5 versiyonu çalışmayacak mı? Ps4 versiyon ile ps5 arasında performans olarak ne farkı var ki? Yükleme süreleri filan mı daha uzun oluyor?
Burada önemli olan Ps5 in hangi yazılımının kırıldığıdır. Yani kırılma ihtimali en yüksek yazılım 4.51 olduğu için o yazılımla Ps5 oyunlarından 2022 nin nisan ayına kadar çıkanları oynayabilirsiniz. Fifa 23 yada Gow un Ps5 sürümünü oynayabilmeniz için ancak 6.00 yazılımın kırılması lazım. Oda şimdilik olmaz ilerde belki kırılır. Şuan da zaten hiçbir yazılım tam olarak kırılmadı. Düşük yazılımlı Ps5 i olanlarda hala bekliyor. 🙂

Lithium

Kullanıcı
Burada önemli olan Ps5 in hangi yazılımının kırıldığıdır. Yani kırılma ihtimali en yüksek yazılım 4.51 olduğu için o yazılımla Ps5 oyunlarından 2022 nin nisan ayına kadar çıkanları oynayabilirsiniz. Fifa 23 yada Gow un Ps5 sürümünü oynayabilmeniz için ancak 6.00 yazılımın kırılması lazım. Oda şimdilik olmaz ilerde belki kırılır. Şuan da zaten hiçbir yazılım tam olarak kırılmadı. Düşük yazılımlı Ps5 i olanlarda hala bekliyor. 🙂
gow ragnarok’un ps4 versiyonu çalışır mı peki?

vdtycl4

Kullanıcı
gow ragnarok’un ps4 versiyonu çalışır mı peki?
Valla ben mayıs ayında Red Dead Redemption 2 oyununu kutulu olarak almıştım o zaman cd yi takıp oynadığımda herhangi bir yazılım güncellemesi istememişti fakat Rdr2 oyunun güncellemesini indirip kurduğumda ekranda uyarı çıkmıştı bu oyunun son güncellemesini kurabilmeniz için Ps5 sistem yazılımı güncellemeniz lazım bende o zaman oyuna ait indirdiğim güncellemeyi silip oyunu güncellemesiz haliyle oynamıştım. Gow ragnarök yeni çıkan bir oyun olduğu için kesin birşey söyleyemem ama şöyle söyleyeyim oyunu amazondan kutulu olarak alıp denersiniz hani olurda sistem yazılımı güncellemesi isterse sizde oyunu geri iade edebilirsiniz. Yani denemekten başka çareniz yok amazon iadelerde sorun çıkarmıyor.

Son düzenleme:

wincherx

Kullanıcı
Tskr

bluetooth

Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı
2022 yılına noktayı koyarken bir sürpriz yaşanmadı malesef. Ne zaman oyunları yükleyip oynayabileceğiz?😔😔😔

vdtycl4

Kullanıcı
2022 yılına noktayı koyarken bir sürpriz yaşanmadı malesef. Ne zaman oyunları yükleyip oynayabileceğiz?😔😔😔
100.jpg101.jpg

Birisi twitter de şu paylaşımları yapmış geçenlerde zaten bu adamın youtube attığı videoları da eklemiştim. Sanırım şu şekilde Ps5 te oyunları oynatıyor. Elinde Usb magic v2 diye bir flash bellek var. Bu usb belleğe attığı yazılım ile konsola daha önceden takılan oyun cd lerini içindeki cd yi çıkarsa bile oyunları cd siz çalıştırabiliyor. Ama bu yöntem çok kullanışlı değil gidip bir yerlerden orjinal oyun cd lerini kiralayıp konsola takıp tek tek data dosyalarını yükleyeceksiniz ondan sonra kiraladığınız oyun cd lerini geri iade etmeniz lazım. Biraz zahmetli bir sistem cfw yada hen yöntemindeki gibi pratik değil. Fake pkg oyunlar yüklenmiyor hile yama mod vs yok sadece orjinal oyun cd lerini takıp kurduktan sonra cd takılı olmasa da oyunları açıp oynatabiliyorsunuz. Ayrıca bu yöntemi de kimse ile paylaşmıyor sadece youtube kanalında nasıl yaptığını gösteriyor. Dosya yapılış yöntemine dair bilgi vermiyor. Bu paylaşımı yapan adamın elindeki konsol 4,03 yazılıma sahipmiş konsolda bu BD-J yöntemini uyguluyor. Daha alt yada üst yazılımlarda işe yarar mı bilmiyoruz.

bluetooth

Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 10086Ekli dosyayı görüntüle 10087

Birisi twitter de şu paylaşımları yapmış geçenlerde zaten bu adamın youtube attığı videoları da eklemiştim. Sanırım şu şekilde Ps5 te oyunları oynatıyor. Elinde Usb magic v2 diye bir flash bellek var. Bu usb belleğe attığı yazılım ile konsola daha önceden takılan oyun cd lerini içindeki cd yi çıkarsa bile oyunları cd siz çalıştırabiliyor. Ama bu yöntem çok kullanışlı değil gidip bir yerlerden orjinal oyun cd lerini kiralayıp konsola takıp tek tek data dosyalarını yükleyeceksiniz ondan sonra kiraladığınız oyun cd lerini geri iade etmeniz lazım. Biraz zahmetli bir sistem cfw yada hen yöntemindeki gibi pratik değil. Fake pkg oyunlar yüklenmiyor hile yama mod vs yok sadece orjinal oyun cd lerini takıp kurduktan sonra cd takılı olmasa da oyunları açıp oynatabiliyorsunuz. Ayrıca bu yöntemi de kimse ile paylaşmıyor sadece youtube kanalında nasıl yaptığını gösteriyor. Dosya yapılış yöntemine dair bilgi vermiyor. Bu paylaşımı yapan adamın elindeki konsol 4,03 yazılıma sahipmiş konsolda bu BD-J yöntemini uyguluyor. Daha alt yada üst yazılımlarda işe yarar mı bilmiyoruz.
Keşke paylaşılsa en azından bir kaç oyun yükler oynarız.

K.A
K.A

Scofield

Yönetici
✧ Admin ✧
Üst Alt

AdBlock (Reklam Engelleyici) Tespit Edildi!

Merhabalar! Forumdaki reklamları görmek hepimiz açısından can sıkıcı olabiliyor ve bunun farkındayız.

Tabii ki reklam engelleme eklentileri, reklamları engellemede harika bir iş çıkarsa da forum sitemizin varlığını sürdürmesi açısından reklamlara ihtiyacımız var. Bu yüzden forum sitemizde iyi bir deneyim yaşamak için AdBlock (Reklam Engelleme) eklentinizi devre dışı bırakın lütfen.

Anlayışınız için teşekkür ederiz...

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım