PS4 REHBER PS4 için 5.05 ve daha düşük versiyondan 6.72 Versiyona Güncelleme Rehberi ve 6.72 Kırma İşlemleri ( VİDEOLU )

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Admin
Inspector
Katılım
9 Haz 2020
Mesajlar
1,962
Tepkime puanı
13,274
Puanları
113
Yaş
45
Konum
ANTALYA
DAHA DÜŞÜK VERSİYONDAN 6.72 YE YÜKSELTMEK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK YAPABİLİRLER.

Sizler için hazırladığım Retail 6.72 güncelleme dosyası linki:
Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.

VERSİYON GÜNCELLEME VİDEOSU
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


BUNDAN SONRA AŞAĞIDA YAZANLAR ESKİ BİLGİLER OLARAK KALSIN YANİ BU BİLGİLER İLK 6.72 KIRILDIĞI ZAMANKİ YAŞANANLARDI ARTIK TAM OLARAK BUNLAR GEÇERLİ DEĞİL AMA BİLGİ AMAÇLI KALSIN.

YANİ AŞAĞIDAKİLERİ ÇOK DİKKATE ALMANIZ GEREKMİYOR.

AMA YUKARIDA PAYLAŞTIĞIM VİDEO GEÇERLİDİR. YANİ 6.72 VERSİYONA VİDEODAKİ GİBİ YÜKSELTEBİLİRSİNİZ.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


(AĞUSTOS) ARTIK KIRMA İŞLEMİ 5.05 DEKİ GİBİ TEK TUŞLA BASİTÇE YAPILMAKTADIR. YANİ 2 VE 3. VİDEO GİBİ KARIŞIK DEĞİLDİR. YANİ GEREKSİZ OLAN BİLGİ KISIMLARININ BAŞLIĞININ ÜZERİNİ ÇİZDİM ORADAN ANLARSINIZ.
ARTIK ONLARIN GEÇERLİLİĞİ YOKTUR AMA MAZİDEN BİR ANI OLARAK KALSIN DİYE KALDIRMIYORUM.
1. VİDEODAKİ VERSİYON YÜKSELTME İŞLEMİNİ AYNEN O ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ O GEÇERLİDİR.
VERSİYON YÜKSELTTİKTEN SONRA 4. VİDEODAKİ İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRMENİZİ KORUMA AMAÇLI TAVSİYE EDERİM.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Evet beyler sizler için yani bilmeyenlere rehber olsun diyerek kendi konsolumu 6.72 versiyona güncelledim ve bütün işlemleri çok detaylı olarak yani Canlı Canlı sizler için hem bilgisayar hem konsol videolarını çekerek hazırladım.

Rehberimi kullanarak herkes işlemleri öğrenebilir ve korkmadan güncelleme yapmayı öğrenebilirler.

Ama şu an 6.72 için stabil bir kırma işlemi olmadığından 5.05/5.07 kırık versiyonda olanların beklemelerini tavsiye ederim. Temel olarak korkacak bir şey olmamakla birlikte hem kırma işleminde hem de normal kullanımda kapanmalar (kernel panic) çok fazla yaşanmaktadır. Gerçekten çok sık olduğundan neredeyse stabil kullanmak pek mümkün olmuyor.

Yani zaten kırma işlemi için bir sürü denemede bazen ilk'inde bazen yirminci'sinde kırma gerçekleşip eski 5.05 oyunlarımızın kilitleri kalkıyor ve Debug Settings açılıyor ama bazen normal bir oyun oynarken veya oyundan çıkış yaptığında bile konsol siyah ekran (kernel panic) vererek kapanabiliyor. İşte bütün bunları bilerek geçmek istiyorsanız geçin yada mantıklısı daha stabil bir sürüm bekleyin.

Karar sizlerin arkadaşlar. Ben sizlere öğretebilmek ve rehber hazırlayabilmek için geçtim.
Normalde oyun da pek oynamadığımdan benim için sorun yok bu sürümde konsol kapalı daha stabil sürüm çıkmasını beklerim. Ama oyun oynamam çünkü her açılıp kapanma da mevcut oyun dosyalarına ve save dosyalarına zarar gelme olasılığı var. Zarar derken olası sorun sadece yüklü oyunlarınızı ve save dosyalarınızı kaybedebilirsiniz yani konsolu sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz tek sıkıntı bu olabilir. Zaten oyun yedeğiniz ve save yedeğiniz var ise bundan korkmaya da gerek yok ama tekrar hatırlatayım gerçekten normal kullanım sırasında bile çok sık olarak kapanmaktadır. Bu sebeple bir kere kırıp dinlenme moduna alsanız bile pek işe yaramıyor çünkü konsol normal kırma yapmasanız bile durduk yere kapanabiliyor. Durum budur beyler bilesiniz.

Bir de özel olarak belirteyim. Konsolu kullanım sırasında internet bağlantısını açık bıraktığımızda arka planda orijinal 7.51 sistem güncellemesini indirebiliyor veya eski 5.05 oyunlarınızı çalıştırdığınızda her oyun açılışında sistemi güncelle / sonra güncelle diye soruyor ve eğer farkına varmaz ve arka planda 7.51 güncel versiyon indiyse sizde yanılarak yanlış seçimi yapıp şimdi güncelle seçeneğini yanlışlıkla seçerseniz istemeden kırılabilir 6.72 konsolunuzu orijinal kırılmayan 7.51 versiyona güncelleme riski vardır. Çünkü kırma işlemi için aktif internet bağlantısı gerekmektedir. Henüz Al Azif dahil offline yani internetsiz kırılmayı kendi HEN menülerine eklemiş değillerdir. Bu sorunun bir nebze önüne geçmek için yine tavsiyem internet ayarlarında Al Azif DNS numaraları kullanmanızı öneririm. Yani şu an bu satbil olmayan versiyona geçmenizi hiç önermem. :)


ŞİMDİ VERSİYONLARINI 6.72 YE YÜKSELTMEK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK YAPABİLİRLER.


Sizler için hazırladığım Retail 6.72 güncelleme dosyası linki:
Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.

1. VİDEO - VERSİYON GÜNCELLEME VİDEOSU

2. VİDEO - ÖRNEK ADIM ADIM BAŞARILI KIRMA VİDEOSU (BAŞKASINA AİT GÖRÜNTÜ)

En basit anlatımla WWW tarayıcısına girip önce:
1- JB tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Böylece yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız.


Sonra;

2-
Mira tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda sol üst köşede
waiting for clients ve hemen arkasından arkasından elf ..... elf size ..... bilgisi çıkacak ve Tamam diyeceksiniz.
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Ve yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız. Ve kırılma gerçekleşmiş olacak yani Debug Settings açılmıştır. Hayırlı olsun.

Yani aşağıdaki örnek videodaki gibi bu bilgiler ekranınızda gözükürse kırılma gerçekleşmiş olacaktır.
Ayarlar menüsünde Debug Settings açılır ve oyunların kilitleri açılır.

Eğer kırma başarısız olursa yine 2 ihtimal olmakta:
1- Ekranda kırma başarısız oldu konsolu tekrar başlatıp deneyin diye İngilizce uyarır yani Jailbreak failed! Reboot your PS4 and try again. Bu şekilde uyarı ekrana çıkarsa bu ekrandan çıkmadan Gamepad PS tuşunu basılı tutup gelen menüden konsolu yeniden başlatın yani ekrandaki bu uyarı notunu kapatmadan anında tekrar konsolu başlatın. Ve tekrar aynı kırma işlemini deneyin.


2- Ekran direk kapanabilir yani siyah ekrana düşer (Kernel Panic) bazen kendi kendine açılır ve Sistem depolama durumu kontrol ediliyor... der bazen kendi kendine açılmaz siz gidip konsolun power açma düğmesinden bir iki saniye arayla iki kere basarak tekrar başlatabilirsiniz.


Kısaca kırma işlemi sırasında bazen ilk seferinde bazen 20 ye yakın denemede kırma olabilmektedir. Sürekli denemeniz gerekmektedir. WWW ayarlardan çerezleri ve Web sitesi verilerini temizleyip kırma denemekte çok fazla bir fark yaratmamaktadır. Ama denenebilir. Ve sürekli kapanıp açılmalar ileride dosya sisteminde bozulmaya sebep olabilir ve konsol HDD 'i için bu sağlıklı bir durum değildir.3. VİDEO - BENİM BAŞARILI OLDUĞUM BİR KIRMAYA ÖRNEK VE SONRA SİSTEM KAPANMASI VE ÖNEMLİ UYARILARIM
4. VİDEO - KONSOLUNUZ EN SON ÇIKAN SİSTEM GÜNCELLEMESİNİ İSTEMESİN DİYE AL-AZIF DNS NUMARALARINI GİREREK EK KORUMANIN AYARLANMASI VİDEOSU. AYNI ZAMANDA BU NUMARALAR İLE KULLANICI KILAVUZUNDAN DA KIRMA YAPILABİLİR. HEM TARAYICI HEM KULLANIM KILAVUZU OFFLINE KIRMA DA YAPABİLİR.
Son olarak günlük sitemizi takip edin geliştiriciler her gün yeni bir şeyler yapacaktır yani Al-Azif olsun diğer geliştiriciler olsun kendi HEN kırma menülerine
Diable Update yani Güncelleme Engelleyici özelliği olsun diğer eski özellikler olsun ekleyeceklerdir. Geçenlerin takip edip bunları yapması da yararlarına olacaktır. Ama siz beni dinleyin az daha sabredin ve stabil bir kırma sürümü bekleyin. Kolay gelsin.
GÜNCELLEME: 18.07.2020

- 6.72 desdtekli yeni oyunları paylaşmaya başladık. Linkler oyun konusu sayfasında.
- Mevcut kırılma düne göre şu an çok daha stabil çalışmakta ama yine de çökmeler yaşanmaktadır.
- Geçip geçmemek size kalmış bir durum.
- Al azif menülerini güncelledi. Disable Update geldi, Dumper geldi, FTP payloadları geldi.
- Mira ve Mira (No HB) kırması geldi.
- Remote Package aktarım özelliği Mira (No HB) ile çalışmaya başladı.
- Daha önce kullandığımız uygulamaların çoğunun 6.72 desteği çıktı.
- Mira No HB yi hata kodu aldığınız oyunlarda da kullanabilirsiniz.


screenshot-cthugha.exploit.menu-2020.07.18-04_51_17.png

screenshot-cthugha.exploit.menu-2020.07.18-04_51_33.pngMİRA KIRMA İŞLEMİ ŞU ŞEKİLDE YAPILMAKTADIR


EK BİLGİ:
2020 AĞUSTOS AYI İÇERİSİNDE ÇOK DAHA STABİL VE BASİT KIRMA İŞLEMLERİ YAPILMAKTADIR. ÖRNEK:


HATTA ŞU ANDA 5-6 ÇEŞİT FARKLI HOST SAYFALARINDAN KIRMA İŞLEMİ YAPILAMAKTADIR.
ARTIK KIRMA İŞLEMLERİ 5.05 GİBİDİR TEK TUŞ BİR KAÇ SANİYEDE KIRILIYOR.
AMA DÜNYA GENELİNDE HALA 5.05 KADAR STABİL OLMADIĞI VE ÇEŞİTLİ İŞLEMLERDE KAPANMA OLDUĞU YAZILIYOR.
 
Son düzenleme:

fakobey34

Üye
Kullanıcı
Katılım
7 Tem 2020
Mesajlar
123
Tepkime puanı
50
Puanları
28
Hiç kimse eklememiş sadece ağ ayarlarından otomatik indirmeleri kapat demiş fakat şu bilgiyi de vermekte fayda var 5.05'te dinlenme moduna girmiyordu zaten o kadar gerekli değildi fakat tam emin değilim ama 6.72'te dinlenme moduna giriyor otomatik indirmelerden bütün bağlantıları kaldırsanız bile dinlenme modundaki şu ayarları eğer kaldırmazsanız PS4 dinlenme moduna girip otomatik güncellemeyi yapabilir.
@baybarsturan hocam rehbere eklemekte fayda var kimse söylememiş ama kaş yakalım derken göz çıkartmayalım.
1Jk4Ap.jpg
 

maciras

Aktif Üye
Kullanıcı
Katılım
7 Tem 2020
Mesajlar
336
Tepkime puanı
665
Puanları
93
Konum
İstanbul
Adamlar senin gibi böyle çalışsalar ve şöyle emek sarf etseler, bırak 2 seneyi eminim 2 haftada kırarlardı makineyi :)

Eline, emeğine sağlık üstad. Yine harika bir çalışma ile karşımıza çıkmışsın. İyi ki varsın!
 

fakobey34

Üye
Kullanıcı
Katılım
7 Tem 2020
Mesajlar
123
Tepkime puanı
50
Puanları
28
+Kendi PS4'ümde screenshot alamadım, Scofield hocanın eski bir rehberinin fotosundan faydalandım ekstradan yazı ekledim. Yanlış anlaşılma olmasın
 

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Admin
Inspector
Katılım
9 Haz 2020
Mesajlar
1,962
Tepkime puanı
13,274
Puanları
113
Yaş
45
Konum
ANTALYA
Hiç kimse eklememiş sadece ağ ayarlarından otomatik indirmeleri kapat demiş fakat şu bilgiyi de vermekte fayda var 5.05'te dinlenme moduna girmiyordu zaten o kadar gerekli değildi fakat tam emin değilim ama 6.72'te dinlenme moduna giriyor otomatik indirmelerden bütün bağlantıları kaldırsanız bile dinlenme modundaki şu ayarları eğer kaldırmazsanız PS4 dinlenme moduna girip otomatik güncellemeyi yapabilir.
@baybarsturan hocam rehbere eklemekte fayda var kimse söylememiş ama kaş yakalım derken göz çıkartmayalım.
Ekli dosyayı görüntüle 166
Kardeş sitede de yazmıştım. 1. videomda 5:57 saniyesinde gösterdim ya bunu. :)
 

longcoming

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
17 Tem 2020
Mesajlar
88
Tepkime puanı
17
Puanları
8
Arkadaşlar hiç update yapmamıştım.
950 mb civarı recovery dosyasıyla ps4'ü 6.72 'ye güncelledim.
Sorun olur mu?
Hep xbox 360 kullanınca acemilik oluyor.
bu arada ps4 şu an yanımda değil,yarın jailbreak işlemini deneyeceğim
 

Scofield

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
2 Haz 2020
Mesajlar
1,262
Tepkime puanı
14,926
Puanları
113
Arkadaşlar hiç update yapmamıştım.
950 mb civarı recovery dosyasıyla ps4'ü 6.72 'ye güncelledim.
Sorun olur mu?
Hep xbox 360 kullanınca acemilik oluyor.
bu arada ps4 şu an yanımda değil,yarın jailbreak işlemini deneyeceğim
Hayırlı olsun, sorun olmaz. :)
 

niksarli1979

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
18 Tem 2020
Mesajlar
92
Tepkime puanı
8
Puanları
8
T
Evet beyler sizler için yani bilmeyenlere rehber olsun diyerek kendi konsolumu 6.72 versiyona güncelledim ve bütün işlemleri çok detaylı olarak yani Canlı Canlı sizler için hem bilgisayar hem konsol videolarını çekerek hazırladım.

Rehberimi kullanarak herkes işlemleri öğrenebilir ve korkmadan güncelleme yapmayı öğrenebilirler.

Ama şu an 6.72 için stabil bir kırma işlemi olmadığından 5.05/5.07 kırık versiyonda olanların beklemelerini tavsiye ederim. Temel olarak korkacak bir şey olmamakla birlikte hem kırma işleminde hem de normal kullanımda kapanmalar (kernel panic) çok fazla yaşanmaktadır. Gerçekten çok sık olduğundan neredeyse stabil kullanmak pek mümkün olmuyor.

Yani zaten kırma işlemi için bir sürü denemede bazen ilk'inde bazen yirminci'sinde kırma gerçekleşip eski 5.05 oyunlarımızın kilitleri kalkıyor ve Debug Settings açılıyor ama bazen normal bir oyun oynarken veya oyundan çıkış yaptığında bile konsol siyah ekran (kernel panic) vererek kapanabiliyor. İşte bütün bunları bilerek geçmek istiyorsanız geçin yada mantıklısı daha stabil bir sürüm bekleyin.

Karar sizlerin arkadaşlar. Ben sizlere öğretebilmek ve rehber hazırlayabilmek için geçtim.
Normalde oyun da pek oynamadığımdan benim için sorun yok bu sürümde konsol kapalı daha stabil sürüm çıkmasını beklerim. Ama oyun oynamam çünkü her açılıp kapanma da mevcut oyun dosyalarına ve save dosyalarına zarar gelme olasılığı var. Zarar derken olası sorun sadece yüklü oyunlarınızı ve save dosyalarınızı kaybedebilirsiniz yani konsolu sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz tek sıkıntı bu olabilir. Zaten oyun yedeğiniz ve save yedeğiniz var ise bundan korkmaya da gerek yok ama tekrar hatırlatayım gerçekten normal kullanım sırasında bile çok sık olarak kapanmaktadır. Bu sebeple bir kere kırıp dinlenme moduna alsanız bile pek işe yaramıyor çünkü konsol normal kırma yapmasanız bile durduk yere kapanabiliyor. Durum budur beyler bilesiniz.

Bir de özel olarak belirteyim. Konsolu kullanım sırasında internet bağlantısını açık bıraktığımızda arka planda orijinal 7.51 sistem güncellemesini indirebiliyor veya eski 5.05 oyunlarınızı çalıştırdığınızda her oyun açılışında sistemi güncelle / sonra güncelle diye soruyor ve eğer farkına varmaz ve arka planda 7.51 güncel versiyon indiyse sizde yanılarak yanlış seçimi yapıp şimdi güncelle seçeneğini yanlışlıkla seçerseniz istemeden kırılabilir 6.72 konsolunuzu orijinal kırılmayan 7.51 versiyona güncelleme riski vardır. Çünkü kırma işlemi için aktif internet bağlantısı gerekmektedir. Henüz Al Azif dahil offline yani internetsiz kırılmayı kendi HEN menülerine eklemiş değillerdir. Bu sorunun bir nebze önüne geçmek için yine tavsiyem internet ayarlarında Al Azif DNS numaraları kullanmanızı öneririm. Yani şu an bu satbil olmayan versiyona geçmenizi hiç önermem. :)


ŞİMDİ VERSİYONLARINI 6.72 YE YÜKSELTMEK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK YAPABİLİRLER.


Sizler için hazırladığım Retail 6.72 güncelleme dosyası linki:
[Gizli içerik]


1. VİDEO - VERSİYON GÜNCELLEME VİDEOSU

2. VİDEO - ÖRNEK ADIM ADIM BAŞARILI KIRMA VİDEOSU (BAŞKASINA AİT GÖRÜNTÜ)

En basit anlatımla WWW tarayıcısına girip önce:
1- JB tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Böylece yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız.


Sonra;

2-
Mira tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda sol üst köşede
waiting for clients ve hemen arkasından arkasından elf ..... elf size ..... bilgisi çıkacak ve Tamam diyeceksiniz.
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Ve yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız. Ve kırılma gerçekleşmiş olacak yani Debug Settings açılmıştır. Hayırlı olsun.

Yani aşağıdaki örnek videodaki gibi bu bilgiler ekranınızda gözükürse kırılma gerçekleşmiş olacaktır.
Ayarlar menüsünde Debug Settings açılır ve oyunların kilitleri açılır.

Eğer kırma başarısız olursa yine 2 ihtimal olmakta:
1- Ekranda kırma başarısız oldu konsolu tekrar başlatıp deneyin diye İngilizce uyarır yani Jailbreak failed! Reboot your PS4 and try again. Bu şekilde uyarı ekrana çıkarsa bu ekrandan çıkmadan Gamepad PS tuşunu basılı tutup gelen menüden konsolu yeniden başlatın yani ekrandaki bu uyarı notunu kapatmadan anında tekrar konsolu başlatın. Ve tekrar aynı kırma işlemini deneyin.


2- Ekran direk kapanabilir yani siyah ekrana düşer (Kernel Panic) bazen kendi kendine açılır ve Sistem depolama durumu kontrol ediliyor... der bazen kendi kendine açılmaz siz gidip konsolun power açma düğmesinden bir iki saniye arayla iki kere basarak tekrar başlatabilirsiniz.


Kısaca kırma işlemi sırasında bazen ilk seferinde bazen 20 ye yakın denemede kırma olabilmektedir. Sürekli denemeniz gerekmektedir. WWW ayarlardan çerezleri ve Web sitesi verilerini temizleyip kırma denemekte çok fazla bir fark yaratmamaktadır. Ama denenebilir. Ve sürekli kapanıp açılmalar ileride dosya sisteminde bozulmaya sebep olabilir ve konsol HDD 'i için bu sağlıklı bir durum değildir.3. VİDEO - BENİM BAŞARILI OLDUĞUM BİR KIRMAYA ÖRNEK VE SONRA SİSTEM KAPANMASI VE ÖNEMLİ UYARILARIM
4. VİDEO - 7.51 SİSTEM GÜNCELLEMESİ İSTEMESİN DİYE AL-AZIF DNS NUMARALARINI AYARLAMA VİDEOSU
Son olarak günlük sitemizi takip edin geliştiriciler her gün yeni bir şeyler yapacaktır yani Al-Azif olsun diğer geliştiriciler olsun kendi HEN kırma menülerine
Diable Update yani Güncelleme Engelleyici özelliği olsun diğer eski özellikler olsun ekleyeceklerdir. Geçenlerin takip edip bunları yapması da yararlarına olacaktır. Ama siz beni dinleyin az daha sabredin ve stabil bir kırma sürümü bekleyin. Kolay gelsin.
GÜNCELLEME: 18.07.2020

- 6.72 desdtekli yeni oyunları paylaşmaya başladık. Linkler oyun konusu sayfasında.
- Mevcut kırılma düne göre şu an çok daha stabil çalışmakta ama yine de çökmeler yaşanmaktadır.
- Geçip geçmemek size kalmış bir durum.
- Al azif menülerini güncelledi. Disable Update geldi, Dumper geldi, FTP payloadları geldi.
- Mira ve Mira (No HB) kırması geldi.
- Remote Package aktarım özelliği Mira (No HB) ile çalışmaya başladı.
- Daha önce kullandığımız uygulamaların çoğunun 6.72 desteği çıktı.
- Mira No HB yi hata kodu aldığınız oyunlarda da kullanabilirsiniz.


Ekli dosyayı görüntüle 167

Ekli dosyayı görüntüle 168MİRA KIRMA İŞLEMİ ŞU ŞEKİLDE YAPILMAKTADIR

Teşekkürler.
 

Uso

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
7 Tem 2020
Mesajlar
21
Tepkime puanı
5
Puanları
3
Ben kullanıyorum hiç sorun yok gayet iyi,👍
 

yhanova

Üye
Kullanıcı
Katılım
8 Tem 2020
Mesajlar
388
Tepkime puanı
300
Puanları
63
Evet beyler sizler için yani bilmeyenlere rehber olsun diyerek kendi konsolumu 6.72 versiyona güncelledim ve bütün işlemleri çok detaylı olarak yani Canlı Canlı sizler için hem bilgisayar hem konsol videolarını çekerek hazırladım.

Rehberimi kullanarak herkes işlemleri öğrenebilir ve korkmadan güncelleme yapmayı öğrenebilirler.

Ama şu an 6.72 için stabil bir kırma işlemi olmadığından 5.05/5.07 kırık versiyonda olanların beklemelerini tavsiye ederim. Temel olarak korkacak bir şey olmamakla birlikte hem kırma işleminde hem de normal kullanımda kapanmalar (kernel panic) çok fazla yaşanmaktadır. Gerçekten çok sık olduğundan neredeyse stabil kullanmak pek mümkün olmuyor.

Yani zaten kırma işlemi için bir sürü denemede bazen ilk'inde bazen yirminci'sinde kırma gerçekleşip eski 5.05 oyunlarımızın kilitleri kalkıyor ve Debug Settings açılıyor ama bazen normal bir oyun oynarken veya oyundan çıkış yaptığında bile konsol siyah ekran (kernel panic) vererek kapanabiliyor. İşte bütün bunları bilerek geçmek istiyorsanız geçin yada mantıklısı daha stabil bir sürüm bekleyin.

Karar sizlerin arkadaşlar. Ben sizlere öğretebilmek ve rehber hazırlayabilmek için geçtim.
Normalde oyun da pek oynamadığımdan benim için sorun yok bu sürümde konsol kapalı daha stabil sürüm çıkmasını beklerim. Ama oyun oynamam çünkü her açılıp kapanma da mevcut oyun dosyalarına ve save dosyalarına zarar gelme olasılığı var. Zarar derken olası sorun sadece yüklü oyunlarınızı ve save dosyalarınızı kaybedebilirsiniz yani konsolu sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz tek sıkıntı bu olabilir. Zaten oyun yedeğiniz ve save yedeğiniz var ise bundan korkmaya da gerek yok ama tekrar hatırlatayım gerçekten normal kullanım sırasında bile çok sık olarak kapanmaktadır. Bu sebeple bir kere kırıp dinlenme moduna alsanız bile pek işe yaramıyor çünkü konsol normal kırma yapmasanız bile durduk yere kapanabiliyor. Durum budur beyler bilesiniz.

Bir de özel olarak belirteyim. Konsolu kullanım sırasında internet bağlantısını açık bıraktığımızda arka planda orijinal 7.51 sistem güncellemesini indirebiliyor veya eski 5.05 oyunlarınızı çalıştırdığınızda her oyun açılışında sistemi güncelle / sonra güncelle diye soruyor ve eğer farkına varmaz ve arka planda 7.51 güncel versiyon indiyse sizde yanılarak yanlış seçimi yapıp şimdi güncelle seçeneğini yanlışlıkla seçerseniz istemeden kırılabilir 6.72 konsolunuzu orijinal kırılmayan 7.51 versiyona güncelleme riski vardır. Çünkü kırma işlemi için aktif internet bağlantısı gerekmektedir. Henüz Al Azif dahil offline yani internetsiz kırılmayı kendi HEN menülerine eklemiş değillerdir. Bu sorunun bir nebze önüne geçmek için yine tavsiyem internet ayarlarında Al Azif DNS numaraları kullanmanızı öneririm. Yani şu an bu satbil olmayan versiyona geçmenizi hiç önermem. :)


ŞİMDİ VERSİYONLARINI 6.72 YE YÜKSELTMEK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK YAPABİLİRLER.


Sizler için hazırladığım Retail 6.72 güncelleme dosyası linki:
[Gizli içerik]


1. VİDEO - VERSİYON GÜNCELLEME VİDEOSU

2. VİDEO - ÖRNEK ADIM ADIM BAŞARILI KIRMA VİDEOSU (BAŞKASINA AİT GÖRÜNTÜ)

En basit anlatımla WWW tarayıcısına girip önce:
1- JB tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Böylece yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız.


Sonra;

2-
Mira tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda sol üst köşede
waiting for clients ve hemen arkasından arkasından elf ..... elf size ..... bilgisi çıkacak ve Tamam diyeceksiniz.
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Ve yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız. Ve kırılma gerçekleşmiş olacak yani Debug Settings açılmıştır. Hayırlı olsun.

Yani aşağıdaki örnek videodaki gibi bu bilgiler ekranınızda gözükürse kırılma gerçekleşmiş olacaktır.
Ayarlar menüsünde Debug Settings açılır ve oyunların kilitleri açılır.

Eğer kırma başarısız olursa yine 2 ihtimal olmakta:
1- Ekranda kırma başarısız oldu konsolu tekrar başlatıp deneyin diye İngilizce uyarır yani Jailbreak failed! Reboot your PS4 and try again. Bu şekilde uyarı ekrana çıkarsa bu ekrandan çıkmadan Gamepad PS tuşunu basılı tutup gelen menüden konsolu yeniden başlatın yani ekrandaki bu uyarı notunu kapatmadan anında tekrar konsolu başlatın. Ve tekrar aynı kırma işlemini deneyin.


2- Ekran direk kapanabilir yani siyah ekrana düşer (Kernel Panic) bazen kendi kendine açılır ve Sistem depolama durumu kontrol ediliyor... der bazen kendi kendine açılmaz siz gidip konsolun power açma düğmesinden bir iki saniye arayla iki kere basarak tekrar başlatabilirsiniz.


Kısaca kırma işlemi sırasında bazen ilk seferinde bazen 20 ye yakın denemede kırma olabilmektedir. Sürekli denemeniz gerekmektedir. WWW ayarlardan çerezleri ve Web sitesi verilerini temizleyip kırma denemekte çok fazla bir fark yaratmamaktadır. Ama denenebilir. Ve sürekli kapanıp açılmalar ileride dosya sisteminde bozulmaya sebep olabilir ve konsol HDD 'i için bu sağlıklı bir durum değildir.3. VİDEO - BENİM BAŞARILI OLDUĞUM BİR KIRMAYA ÖRNEK VE SONRA SİSTEM KAPANMASI VE ÖNEMLİ UYARILARIM
4. VİDEO - 7.51 SİSTEM GÜNCELLEMESİ İSTEMESİN DİYE AL-AZIF DNS NUMARALARINI AYARLAMA VİDEOSU
Son olarak günlük sitemizi takip edin geliştiriciler her gün yeni bir şeyler yapacaktır yani Al-Azif olsun diğer geliştiriciler olsun kendi HEN kırma menülerine
Diable Update yani Güncelleme Engelleyici özelliği olsun diğer eski özellikler olsun ekleyeceklerdir. Geçenlerin takip edip bunları yapması da yararlarına olacaktır. Ama siz beni dinleyin az daha sabredin ve stabil bir kırma sürümü bekleyin. Kolay gelsin.
GÜNCELLEME: 18.07.2020

- 6.72 desdtekli yeni oyunları paylaşmaya başladık. Linkler oyun konusu sayfasında.
- Mevcut kırılma düne göre şu an çok daha stabil çalışmakta ama yine de çökmeler yaşanmaktadır.
- Geçip geçmemek size kalmış bir durum.
- Al azif menülerini güncelledi. Disable Update geldi, Dumper geldi, FTP payloadları geldi.
- Mira ve Mira (No HB) kırması geldi.
- Remote Package aktarım özelliği Mira (No HB) ile çalışmaya başladı.
- Daha önce kullandığımız uygulamaların çoğunun 6.72 desteği çıktı.
- Mira No HB yi hata kodu aldığınız oyunlarda da kullanabilirsiniz.


Ekli dosyayı görüntüle 167

Ekli dosyayı görüntüle 168MİRA KIRMA İŞLEMİ ŞU ŞEKİLDE YAPILMAKTADIR

bugun guncelliyorum :)
 

TomBombadil

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
11 Ağu 2020
Mesajlar
44
Tepkime puanı
13
Puanları
8
Ben de sistemi sıfırlıyorum ama bitmedi bi türlü. Hayırlısıyla becerebilirsem güncellemeye geçicem. Yeni site hayırlı olsun bu arada.

Not: Eski maxilker
 

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Admin
Inspector
Katılım
9 Haz 2020
Mesajlar
1,962
Tepkime puanı
13,274
Puanları
113
Yaş
45
Konum
ANTALYA
Sen demi hemen yerine tam 0 lama yaptin :)
Aynen öyle. Şimdi bitti neyseki. Bu ilim irfan yuvası başlığı whatssapp'a çevirmeden hemen tüyüyorum =)
Neyse geç olsun güç olmasın derler. Gerçi konsol sizi onaylamadan önce bir kaç saat sürer diye uyarmış olması lazım ama siz muhtemelen o kadar sürer mi diye konsola inanmadınız demek ki. :)

Başka geçecek arkadaşlar eğer sıfırlayarak geçmek isterlerse (ki buna gerek yoktur yani sıfırlama yapmasanız bile eski oyunlarınız, save dosyalarınız aynen durur ve geçince çalışmaya devam eder) hızlı sıfırlama yapılması tavsiye edilir yani 3-5 saniye süren hızlı olan seçenek. ;)
 

TomBombadil

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
11 Ağu 2020
Mesajlar
44
Tepkime puanı
13
Puanları
8
Neyse geç olsun güç olmasın derler. Gerçi konsol sizi onaylamadan önce bir kaç saat sürer diye uyarmış olması lazım ama siz muhtemelen o kadar sürer mi diye konsola inanmadınız demek ki. :)

Başka geçecek arkadaşlar eğer sıfırlayarak geçmek isterlerse (ki buna gerek yoktur yani sıfırlama yapmasanız bile eski oyunlarınız, save dosyalarınız aynen durur ve geçince çalışmaya devam eder) hızlı sıfırlama yapılması tavsiye edilir yani 3-5 saniye süren hızlı olan seçenek. ;)
Bir taraftan oyun indirirken nasıl olsa zaman var diye uzunu bile bile seçtim. Benim cihazın sıfırlamaya ihtiyacı vardı, sabah sağlam bi bakım yaptırdım termal macun toz toprak falan. tam olsun dedim =) bu arada güncellemeyi de yaptım, kırma işlemini de yaptım. hata yapmesine o kadar şartlanmışım ki tertemiz kırmasını farketmeyip bi kaç kez baştan başlattım cihazı.

DNS ayarını girmek en temizi gibi görünüyor. Bunu yazarken nazarım değdi oyun açarken kapandı =) emeklerinize sağlık...
 

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Admin
Inspector
Katılım
9 Haz 2020
Mesajlar
1,962
Tepkime puanı
13,274
Puanları
113
Yaş
45
Konum
ANTALYA
Bir taraftan oyun indirirken nasıl olsa zaman var diye uzunu bile bile seçtim. Benim cihazın sıfırlamaya ihtiyacı vardı, sabah sağlam bi bakım yaptırdım termal macun toz toprak falan. tam olsun dedim =) bu arada güncellemeyi de yaptım, kırma işlemini de yaptım. hata yapmesine o kadar şartlanmışım ki tertemiz kırmasını farketmeyip bi kaç kez baştan başlattım cihazı.

DNS ayarını girmek en temizi gibi görünüyor. Bunu yazarken nazarım değdi oyun açarken kapandı =) emeklerinize sağlık...
Hayırlısı olsun. Bir kaç tane farklı kırma yolu var işte Al azif sayfasında Mira ve Mira (unofficial) var. Sonra yeni paylaştığım sistro Hen 2.1.3 var.
Başka bir iki tane daha var. Hepsini deneyerek en sorunsuzu sizin için hangisi olacaksa deneyebilirsiniz.

Denedikleriniz'den ve yaşadığınız sorunlardan zamanla paylaşımda bulunarak yani anlatarak, bahsederek herkese ve geçmek isteyenlere bilgi verebilir ve tecrübeniz ile yardımcı olabilirsiniz. Kolay gelsin.
 

TomBombadil

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
11 Ağu 2020
Mesajlar
44
Tepkime puanı
13
Puanları
8
Hayırlısı olsun. Bir kaç tane farklı kırma yolu var işte Al azif sayfasında Mira ve Mira (unofficial) var. Sonra yeni paylaştığım sistro Hen 2.1.3 var.
Başka bir iki tane daha var. Hepsini deneyerek en sorunsuzu sizin için hangisi olacaksa deneyebilirsiniz.

Denedikleriniz'den ve yaşadığınız sorunlardan zamanla paylaşımda bulunarak yani anlatarak, bahsederek herkese ve geçmek isteyenlere bilgi verebilir ve tecrübeniz ile yardımcı olabilirsiniz. Kolay gelsin.
Tabi ki. Emeklerinize sağlık.
 

TomBombadil

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
11 Ağu 2020
Mesajlar
44
Tepkime puanı
13
Puanları
8
Dünden beri iş arasında Playstation'umla uğraşıyorum. Bir iki deneyimimi yazayım diycem ama tek deneyimim oldu ondan da memnunum.

Öncelikle sistemi güncelledikten sonra 4. videodaki gibi Al-Azif'in DNS kodlarını girdim. Browser'a girince Al-Azif'in arayüzü geldi. Ordan öncelikle 6,72 sonra da Mira'yı seçtim. Daha sonraki kırma işlemlerimde bu adımları yapmama da gerek kalmadı browser'ı açında doğrudan kırma işlemine geçti.

Peki stabil mi? Pek sayılmaz okuduğum ve duyduğum kadar kötü değil. 5-6 defa kapatım açmışımdır şu iki günde 2 kez kapandı. 1-2 kez de kırmayı başaramadı PS tuşuna basıp tekrar browser'ı açtım ve kırdı. Artık şans mıdır bilemem. Geliştiriciler üzerinde çalıştıkça bu oran daha iyileşicektir mutlaka. Bu kapanmalar da kırma işlemi sırasında oldu oyun oynarken veya oyun açılırken olmadı. Bugün önce World War Z oyununu yarım saat kadar kurcaladım. Sonrasında Tennis World Tour oyununu açtım ama tenis oyunu 5-6 saat kadar açık kaldı işime ara verip 2-3 saatte aktif oynamışımdır. Yani bir kere kırdıktan sonra hiç kapanmaması benim için müthiş gelişme oldu umarım böyle devam eder.

Diğer yöntemleri denemedim, belki daha iyidir belki daha kötü ama şu an için işimi görüyor.

@baybarsturan 'a emekleri, çektiği videolar, deneme yanılma yöntemiyle alternatifli yollar gösterdiği için en önemlisi bu kadar zaman ayırdığı için ayrıca teşekkürler...
 

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Admin
Inspector
Katılım
9 Haz 2020
Mesajlar
1,962
Tepkime puanı
13,274
Puanları
113
Yaş
45
Konum
ANTALYA
Dünden beri iş arasında Playstation'umla uğraşıyorum. Bir iki deneyimimi yazayım diycem ama tek deneyimim oldu ondan da memnunum.

Öncelikle sistemi güncelledikten sonra 4. videodaki gibi Al-Azif'in DNS kodlarını girdim. Browser'a girince Al-Azif'in arayüzü geldi. Ordan öncelikle 6,72 sonra da Mira'yı seçtim. Daha sonraki kırma işlemlerimde bu adımları yapmama da gerek kalmadı browser'ı açında doğrudan kırma işlemine geçti.

Peki stabil mi? Pek sayılmaz okuduğum ve duyduğum kadar kötü değil. 5-6 defa kapatım açmışımdır şu iki günde 2 kez kapandı. 1-2 kez de kırmayı başaramadı PS tuşuna basıp tekrar browser'ı açtım ve kırdı. Artık şans mıdır bilemem. Geliştiriciler üzerinde çalıştıkça bu oran daha iyileşicektir mutlaka. Bu kapanmalar da kırma işlemi sırasında oldu oyun oynarken veya oyun açılırken olmadı. Bugün önce World War Z oyununu yarım saat kadar kurcaladım. Sonrasında Tennis World Tour oyununu açtım ama tenis oyunu 5-6 saat kadar açık kaldı işime ara verip 2-3 saatte aktif oynamışımdır. Yani bir kere kırdıktan sonra hiç kapanmaması benim için müthiş gelişme oldu umarım böyle devam eder.

Diğer yöntemleri denemedim, belki daha iyidir belki daha kötü ama şu an için işimi görüyor.

@baybarsturan 'a emekleri, çektiği videolar, deneme yanılma yöntemiyle alternatifli yollar gösterdiği için en önemlisi bu kadar zaman ayırdığı için ayrıca teşekkürler...
Rica ederim kırma işlemleri tabi zaman içinde kısaldı artık tek tuş kırılır hale geldi. HEN 2.1.3 kırması da çıktı videolu rehberim var ona da bak.
Dene işte kendine göre en iyisini. Hayırlısı olsun bakalım. :)
 

Halil

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
19 Tem 2020
Mesajlar
34
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Te
DAHA DÜŞÜK VERSİYONDAN 6.72 YE YÜKSELTMEK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK YAPABİLİRLER.

Sizler için hazırladığım Retail 6.72 güncelleme dosyası linki:
[Gizli içerik]


VERSİYON GÜNCELLEME VİDEOSU
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


BUNDAN SONRA AŞAĞIDA YAZANLAR ESKİ BİLGİLER OLARAK KALSIN YANİ BU BİLGİLER İLK 6.72 KIRILDIĞI ZAMANKİ YAŞANANLARDI ARTIK TAM OLARAK BUNLAR GEÇERLİ DEĞİL AMA BİLGİ AMAÇLI KALSIN.

YANİ AŞAĞIDAKİLERİ ÇOK DİKKATE ALMANIZ GEREKMİYOR.

AMA YUKARIDA PAYLAŞTIĞIM VİDEO GEÇERLİDİR. YANİ 6.72 VERSİYONA VİDEODAKİ GİBİ YÜKSELTEBİLİRSİNİZ.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


(AĞUSTOS) ARTIK KIRMA İŞLEMİ 5.05 DEKİ GİBİ TEK TUŞLA BASİTÇE YAPILMAKTADIR. YANİ 2 VE 3. VİDEO GİBİ KARIŞIK DEĞİLDİR. YANİ GEREKSİZ OLAN BİLGİ KISIMLARININ BAŞLIĞININ ÜZERİNİ ÇİZDİM ORADAN ANLARSINIZ.
ARTIK ONLARIN GEÇERLİLİĞİ YOKTUR AMA MAZİDEN BİR ANI OLARAK KALSIN DİYE KALDIRMIYORUM.
1. VİDEODAKİ VERSİYON YÜKSELTME İŞLEMİNİ AYNEN O ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ O GEÇERLİDİR.
VERSİYON YÜKSELTTİKTEN SONRA 4. VİDEODAKİ İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRMENİZİ KORUMA AMAÇLI TAVSİYE EDERİM.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Evet beyler sizler için yani bilmeyenlere rehber olsun diyerek kendi konsolumu 6.72 versiyona güncelledim ve bütün işlemleri çok detaylı olarak yani Canlı Canlı sizler için hem bilgisayar hem konsol videolarını çekerek hazırladım.

Rehberimi kullanarak herkes işlemleri öğrenebilir ve korkmadan güncelleme yapmayı öğrenebilirler.

Ama şu an 6.72 için stabil bir kırma işlemi olmadığından 5.05/5.07 kırık versiyonda olanların beklemelerini tavsiye ederim. Temel olarak korkacak bir şey olmamakla birlikte hem kırma işleminde hem de normal kullanımda kapanmalar (kernel panic) çok fazla yaşanmaktadır. Gerçekten çok sık olduğundan neredeyse stabil kullanmak pek mümkün olmuyor.

Yani zaten kırma işlemi için bir sürü denemede bazen ilk'inde bazen yirminci'sinde kırma gerçekleşip eski 5.05 oyunlarımızın kilitleri kalkıyor ve Debug Settings açılıyor ama bazen normal bir oyun oynarken veya oyundan çıkış yaptığında bile konsol siyah ekran (kernel panic) vererek kapanabiliyor. İşte bütün bunları bilerek geçmek istiyorsanız geçin yada mantıklısı daha stabil bir sürüm bekleyin.

Karar sizlerin arkadaşlar. Ben sizlere öğretebilmek ve rehber hazırlayabilmek için geçtim.
Normalde oyun da pek oynamadığımdan benim için sorun yok bu sürümde konsol kapalı daha stabil sürüm çıkmasını beklerim. Ama oyun oynamam çünkü her açılıp kapanma da mevcut oyun dosyalarına ve save dosyalarına zarar gelme olasılığı var. Zarar derken olası sorun sadece yüklü oyunlarınızı ve save dosyalarınızı kaybedebilirsiniz yani konsolu sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz tek sıkıntı bu olabilir. Zaten oyun yedeğiniz ve save yedeğiniz var ise bundan korkmaya da gerek yok ama tekrar hatırlatayım gerçekten normal kullanım sırasında bile çok sık olarak kapanmaktadır. Bu sebeple bir kere kırıp dinlenme moduna alsanız bile pek işe yaramıyor çünkü konsol normal kırma yapmasanız bile durduk yere kapanabiliyor. Durum budur beyler bilesiniz.

Bir de özel olarak belirteyim. Konsolu kullanım sırasında internet bağlantısını açık bıraktığımızda arka planda orijinal 7.51 sistem güncellemesini indirebiliyor veya eski 5.05 oyunlarınızı çalıştırdığınızda her oyun açılışında sistemi güncelle / sonra güncelle diye soruyor ve eğer farkına varmaz ve arka planda 7.51 güncel versiyon indiyse sizde yanılarak yanlış seçimi yapıp şimdi güncelle seçeneğini yanlışlıkla seçerseniz istemeden kırılabilir 6.72 konsolunuzu orijinal kırılmayan 7.51 versiyona güncelleme riski vardır. Çünkü kırma işlemi için aktif internet bağlantısı gerekmektedir. Henüz Al Azif dahil offline yani internetsiz kırılmayı kendi HEN menülerine eklemiş değillerdir. Bu sorunun bir nebze önüne geçmek için yine tavsiyem internet ayarlarında Al Azif DNS numaraları kullanmanızı öneririm. Yani şu an bu satbil olmayan versiyona geçmenizi hiç önermem. :)


ŞİMDİ VERSİYONLARINI 6.72 YE YÜKSELTMEK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK YAPABİLİRLER.


Sizler için hazırladığım Retail 6.72 güncelleme dosyası linki:
[Gizli içerik]


1. VİDEO - VERSİYON GÜNCELLEME VİDEOSU

2. VİDEO - ÖRNEK ADIM ADIM BAŞARILI KIRMA VİDEOSU (BAŞKASINA AİT GÖRÜNTÜ)

En basit anlatımla WWW tarayıcısına girip önce:
1- JB tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Böylece yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız.


Sonra;

2-
Mira tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda sol üst köşede
waiting for clients ve hemen arkasından arkasından elf ..... elf size ..... bilgisi çıkacak ve Tamam diyeceksiniz.
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Ve yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız. Ve kırılma gerçekleşmiş olacak yani Debug Settings açılmıştır. Hayırlı olsun.

Yani aşağıdaki örnek videodaki gibi bu bilgiler ekranınızda gözükürse kırılma gerçekleşmiş olacaktır.
Ayarlar menüsünde Debug Settings açılır ve oyunların kilitleri açılır.

Eğer kırma başarısız olursa yine 2 ihtimal olmakta:
1- Ekranda kırma başarısız oldu konsolu tekrar başlatıp deneyin diye İngilizce uyarır yani Jailbreak failed! Reboot your PS4 and try again. Bu şekilde uyarı ekrana çıkarsa bu ekrandan çıkmadan Gamepad PS tuşunu basılı tutup gelen menüden konsolu yeniden başlatın yani ekrandaki bu uyarı notunu kapatmadan anında tekrar konsolu başlatın. Ve tekrar aynı kırma işlemini deneyin.


2- Ekran direk kapanabilir yani siyah ekrana düşer (Kernel Panic) bazen kendi kendine açılır ve Sistem depolama durumu kontrol ediliyor... der bazen kendi kendine açılmaz siz gidip konsolun power açma düğmesinden bir iki saniye arayla iki kere basarak tekrar başlatabilirsiniz.


Kısaca kırma işlemi sırasında bazen ilk seferinde bazen 20 ye yakın denemede kırma olabilmektedir. Sürekli denemeniz gerekmektedir. WWW ayarlardan çerezleri ve Web sitesi verilerini temizleyip kırma denemekte çok fazla bir fark yaratmamaktadır. Ama denenebilir. Ve sürekli kapanıp açılmalar ileride dosya sisteminde bozulmaya sebep olabilir ve konsol HDD 'i için bu sağlıklı bir durum değildir.3. VİDEO - BENİM BAŞARILI OLDUĞUM BİR KIRMAYA ÖRNEK VE SONRA SİSTEM KAPANMASI VE ÖNEMLİ UYARILARIM
4. VİDEO - KONSOLUNUZ EN SON ÇIKAN SİSTEM GÜNCELLEMESİNİ İSTEMESİN DİYE AL-AZIF DNS NUMARALARINI GİREREK EK KORUMANIN AYARLANMASI VİDEOSU. AYNI ZAMANDA BU NUMARALAR İLE KULLANICI KILAVUZUNDAN DA KIRMA YAPILABİLİR. HEM TARAYICI HEM KULLANIM KILAVUZU OFFLINE KIRMA DA YAPABİLİR.
Son olarak günlük sitemizi takip edin geliştiriciler her gün yeni bir şeyler yapacaktır yani Al-Azif olsun diğer geliştiriciler olsun kendi HEN kırma menülerine
Diable Update yani Güncelleme Engelleyici özelliği olsun diğer eski özellikler olsun ekleyeceklerdir. Geçenlerin takip edip bunları yapması da yararlarına olacaktır. Ama siz beni dinleyin az daha sabredin ve stabil bir kırma sürümü bekleyin. Kolay gelsin.
GÜNCELLEME: 18.07.2020

- 6.72 desdtekli yeni oyunları paylaşmaya başladık. Linkler oyun konusu sayfasında.
- Mevcut kırılma düne göre şu an çok daha stabil çalışmakta ama yine de çökmeler yaşanmaktadır.
- Geçip geçmemek size kalmış bir durum.
- Al azif menülerini güncelledi. Disable Update geldi, Dumper geldi, FTP payloadları geldi.
- Mira ve Mira (No HB) kırması geldi.
- Remote Package aktarım özelliği Mira (No HB) ile çalışmaya başladı.
- Daha önce kullandığımız uygulamaların çoğunun 6.72 desteği çıktı.
- Mira No HB yi hata kodu aldığınız oyunlarda da kullanabilirsiniz.


Ekli dosyayı görüntüle 167

Ekli dosyayı görüntüle 168MİRA KIRMA İŞLEMİ ŞU ŞEKİLDE YAPILMAKTADIR


EK BİLGİ:
2020 AĞUSTOS AYI İÇERİSİNDE ÇOK DAHA STABİL VE BASİT KIRMA İŞLEMLERİ YAPILMAKTADIR. ÖRNEK:


HATTA ŞU ANDA 5-6 ÇEŞİT FARKLI HOST SAYFALARINDAN KIRMA İŞLEMİ YAPILAMAKTADIR.
ARTIK KIRMA İŞLEMLERİ 5.05 GİBİDİR TEK TUŞ BİR KAÇ SANİYEDE KIRILIYOR.
AMA DÜNYA GENELİNDE HALA 5.05 KADAR STABİL OLMADIĞI VE ÇEŞİTLİ İŞLEMLERDE KAPANMA OLDUĞU YAZILIYOR.
Teşekkürler
 

rzg

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
1 Ağu 2020
Mesajlar
45
Tepkime puanı
7
Puanları
8
DAHA DÜŞÜK VERSİYONDAN 6.72 YE YÜKSELTMEK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK YAPABİLİRLER.

Sizler için hazırladığım Retail 6.72 güncelleme dosyası linki:
[Gizli içerik]


VERSİYON GÜNCELLEME VİDEOSU
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


BUNDAN SONRA AŞAĞIDA YAZANLAR ESKİ BİLGİLER OLARAK KALSIN YANİ BU BİLGİLER İLK 6.72 KIRILDIĞI ZAMANKİ YAŞANANLARDI ARTIK TAM OLARAK BUNLAR GEÇERLİ DEĞİL AMA BİLGİ AMAÇLI KALSIN.

YANİ AŞAĞIDAKİLERİ ÇOK DİKKATE ALMANIZ GEREKMİYOR.

AMA YUKARIDA PAYLAŞTIĞIM VİDEO GEÇERLİDİR. YANİ 6.72 VERSİYONA VİDEODAKİ GİBİ YÜKSELTEBİLİRSİNİZ.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


(AĞUSTOS) ARTIK KIRMA İŞLEMİ 5.05 DEKİ GİBİ TEK TUŞLA BASİTÇE YAPILMAKTADIR. YANİ 2 VE 3. VİDEO GİBİ KARIŞIK DEĞİLDİR. YANİ GEREKSİZ OLAN BİLGİ KISIMLARININ BAŞLIĞININ ÜZERİNİ ÇİZDİM ORADAN ANLARSINIZ.
ARTIK ONLARIN GEÇERLİLİĞİ YOKTUR AMA MAZİDEN BİR ANI OLARAK KALSIN DİYE KALDIRMIYORUM.
1. VİDEODAKİ VERSİYON YÜKSELTME İŞLEMİNİ AYNEN O ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ O GEÇERLİDİR.
VERSİYON YÜKSELTTİKTEN SONRA 4. VİDEODAKİ İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRMENİZİ KORUMA AMAÇLI TAVSİYE EDERİM.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Evet beyler sizler için yani bilmeyenlere rehber olsun diyerek kendi konsolumu 6.72 versiyona güncelledim ve bütün işlemleri çok detaylı olarak yani Canlı Canlı sizler için hem bilgisayar hem konsol videolarını çekerek hazırladım.

Rehberimi kullanarak herkes işlemleri öğrenebilir ve korkmadan güncelleme yapmayı öğrenebilirler.

Ama şu an 6.72 için stabil bir kırma işlemi olmadığından 5.05/5.07 kırık versiyonda olanların beklemelerini tavsiye ederim. Temel olarak korkacak bir şey olmamakla birlikte hem kırma işleminde hem de normal kullanımda kapanmalar (kernel panic) çok fazla yaşanmaktadır. Gerçekten çok sık olduğundan neredeyse stabil kullanmak pek mümkün olmuyor.

Yani zaten kırma işlemi için bir sürü denemede bazen ilk'inde bazen yirminci'sinde kırma gerçekleşip eski 5.05 oyunlarımızın kilitleri kalkıyor ve Debug Settings açılıyor ama bazen normal bir oyun oynarken veya oyundan çıkış yaptığında bile konsol siyah ekran (kernel panic) vererek kapanabiliyor. İşte bütün bunları bilerek geçmek istiyorsanız geçin yada mantıklısı daha stabil bir sürüm bekleyin.

Karar sizlerin arkadaşlar. Ben sizlere öğretebilmek ve rehber hazırlayabilmek için geçtim.
Normalde oyun da pek oynamadığımdan benim için sorun yok bu sürümde konsol kapalı daha stabil sürüm çıkmasını beklerim. Ama oyun oynamam çünkü her açılıp kapanma da mevcut oyun dosyalarına ve save dosyalarına zarar gelme olasılığı var. Zarar derken olası sorun sadece yüklü oyunlarınızı ve save dosyalarınızı kaybedebilirsiniz yani konsolu sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz tek sıkıntı bu olabilir. Zaten oyun yedeğiniz ve save yedeğiniz var ise bundan korkmaya da gerek yok ama tekrar hatırlatayım gerçekten normal kullanım sırasında bile çok sık olarak kapanmaktadır. Bu sebeple bir kere kırıp dinlenme moduna alsanız bile pek işe yaramıyor çünkü konsol normal kırma yapmasanız bile durduk yere kapanabiliyor. Durum budur beyler bilesiniz.

Bir de özel olarak belirteyim. Konsolu kullanım sırasında internet bağlantısını açık bıraktığımızda arka planda orijinal 7.51 sistem güncellemesini indirebiliyor veya eski 5.05 oyunlarınızı çalıştırdığınızda her oyun açılışında sistemi güncelle / sonra güncelle diye soruyor ve eğer farkına varmaz ve arka planda 7.51 güncel versiyon indiyse sizde yanılarak yanlış seçimi yapıp şimdi güncelle seçeneğini yanlışlıkla seçerseniz istemeden kırılabilir 6.72 konsolunuzu orijinal kırılmayan 7.51 versiyona güncelleme riski vardır. Çünkü kırma işlemi için aktif internet bağlantısı gerekmektedir. Henüz Al Azif dahil offline yani internetsiz kırılmayı kendi HEN menülerine eklemiş değillerdir. Bu sorunun bir nebze önüne geçmek için yine tavsiyem internet ayarlarında Al Azif DNS numaraları kullanmanızı öneririm. Yani şu an bu satbil olmayan versiyona geçmenizi hiç önermem. :)


ŞİMDİ VERSİYONLARINI 6.72 YE YÜKSELTMEK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK YAPABİLİRLER.


Sizler için hazırladığım Retail 6.72 güncelleme dosyası linki:
[Gizli içerik]


1. VİDEO - VERSİYON GÜNCELLEME VİDEOSU

2. VİDEO - ÖRNEK ADIM ADIM BAŞARILI KIRMA VİDEOSU (BAŞKASINA AİT GÖRÜNTÜ)

En basit anlatımla WWW tarayıcısına girip önce:
1- JB tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Böylece yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız.


Sonra;

2-
Mira tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda sol üst köşede
waiting for clients ve hemen arkasından arkasından elf ..... elf size ..... bilgisi çıkacak ve Tamam diyeceksiniz.
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Ve yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız. Ve kırılma gerçekleşmiş olacak yani Debug Settings açılmıştır. Hayırlı olsun.

Yani aşağıdaki örnek videodaki gibi bu bilgiler ekranınızda gözükürse kırılma gerçekleşmiş olacaktır.
Ayarlar menüsünde Debug Settings açılır ve oyunların kilitleri açılır.

Eğer kırma başarısız olursa yine 2 ihtimal olmakta:
1- Ekranda kırma başarısız oldu konsolu tekrar başlatıp deneyin diye İngilizce uyarır yani Jailbreak failed! Reboot your PS4 and try again. Bu şekilde uyarı ekrana çıkarsa bu ekrandan çıkmadan Gamepad PS tuşunu basılı tutup gelen menüden konsolu yeniden başlatın yani ekrandaki bu uyarı notunu kapatmadan anında tekrar konsolu başlatın. Ve tekrar aynı kırma işlemini deneyin.


2- Ekran direk kapanabilir yani siyah ekrana düşer (Kernel Panic) bazen kendi kendine açılır ve Sistem depolama durumu kontrol ediliyor... der bazen kendi kendine açılmaz siz gidip konsolun power açma düğmesinden bir iki saniye arayla iki kere basarak tekrar başlatabilirsiniz.


Kısaca kırma işlemi sırasında bazen ilk seferinde bazen 20 ye yakın denemede kırma olabilmektedir. Sürekli denemeniz gerekmektedir. WWW ayarlardan çerezleri ve Web sitesi verilerini temizleyip kırma denemekte çok fazla bir fark yaratmamaktadır. Ama denenebilir. Ve sürekli kapanıp açılmalar ileride dosya sisteminde bozulmaya sebep olabilir ve konsol HDD 'i için bu sağlıklı bir durum değildir.3. VİDEO - BENİM BAŞARILI OLDUĞUM BİR KIRMAYA ÖRNEK VE SONRA SİSTEM KAPANMASI VE ÖNEMLİ UYARILARIM
4. VİDEO - KONSOLUNUZ EN SON ÇIKAN SİSTEM GÜNCELLEMESİNİ İSTEMESİN DİYE AL-AZIF DNS NUMARALARINI GİREREK EK KORUMANIN AYARLANMASI VİDEOSU. AYNI ZAMANDA BU NUMARALAR İLE KULLANICI KILAVUZUNDAN DA KIRMA YAPILABİLİR. HEM TARAYICI HEM KULLANIM KILAVUZU OFFLINE KIRMA DA YAPABİLİR.
Son olarak günlük sitemizi takip edin geliştiriciler her gün yeni bir şeyler yapacaktır yani Al-Azif olsun diğer geliştiriciler olsun kendi HEN kırma menülerine
Diable Update yani Güncelleme Engelleyici özelliği olsun diğer eski özellikler olsun ekleyeceklerdir. Geçenlerin takip edip bunları yapması da yararlarına olacaktır. Ama siz beni dinleyin az daha sabredin ve stabil bir kırma sürümü bekleyin. Kolay gelsin.
GÜNCELLEME: 18.07.2020

- 6.72 desdtekli yeni oyunları paylaşmaya başladık. Linkler oyun konusu sayfasında.
- Mevcut kırılma düne göre şu an çok daha stabil çalışmakta ama yine de çökmeler yaşanmaktadır.
- Geçip geçmemek size kalmış bir durum.
- Al azif menülerini güncelledi. Disable Update geldi, Dumper geldi, FTP payloadları geldi.
- Mira ve Mira (No HB) kırması geldi.
- Remote Package aktarım özelliği Mira (No HB) ile çalışmaya başladı.
- Daha önce kullandığımız uygulamaların çoğunun 6.72 desteği çıktı.
- Mira No HB yi hata kodu aldığınız oyunlarda da kullanabilirsiniz.


Ekli dosyayı görüntüle 167

Ekli dosyayı görüntüle 168MİRA KIRMA İŞLEMİ ŞU ŞEKİLDE YAPILMAKTADIR


EK BİLGİ:
2020 AĞUSTOS AYI İÇERİSİNDE ÇOK DAHA STABİL VE BASİT KIRMA İŞLEMLERİ YAPILMAKTADIR. ÖRNEK:


HATTA ŞU ANDA 5-6 ÇEŞİT FARKLI HOST SAYFALARINDAN KIRMA İŞLEMİ YAPILAMAKTADIR.
ARTIK KIRMA İŞLEMLERİ 5.05 GİBİDİR TEK TUŞ BİR KAÇ SANİYEDE KIRILIYOR.
AMA DÜNYA GENELİNDE HALA 5.05 KADAR STABİL OLMADIĞI VE ÇEŞİTLİ İŞLEMLERDE KAPANMA OLDUĞU YAZILIYOR.
tesekkürler
 

weyseal

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
15 Kas 2020
Mesajlar
42
Tepkime puanı
3
Puanları
8
Şimdilik dosyayı indireyim ilerde lazım olur :)
 

emurat

Yeni Üye
Kullanıcı
Katılım
19 Tem 2020
Mesajlar
50
Tepkime puanı
11
Puanları
8
DAHA DÜŞÜK VERSİYONDAN 6.72 YE YÜKSELTMEK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK YAPABİLİRLER.

Sizler için hazırladığım Retail 6.72 güncelleme dosyası linki:
[Gizli içerik]


VERSİYON GÜNCELLEME VİDEOSU
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


BUNDAN SONRA AŞAĞIDA YAZANLAR ESKİ BİLGİLER OLARAK KALSIN YANİ BU BİLGİLER İLK 6.72 KIRILDIĞI ZAMANKİ YAŞANANLARDI ARTIK TAM OLARAK BUNLAR GEÇERLİ DEĞİL AMA BİLGİ AMAÇLI KALSIN.

YANİ AŞAĞIDAKİLERİ ÇOK DİKKATE ALMANIZ GEREKMİYOR.

AMA YUKARIDA PAYLAŞTIĞIM VİDEO GEÇERLİDİR. YANİ 6.72 VERSİYONA VİDEODAKİ GİBİ YÜKSELTEBİLİRSİNİZ.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


(AĞUSTOS) ARTIK KIRMA İŞLEMİ 5.05 DEKİ GİBİ TEK TUŞLA BASİTÇE YAPILMAKTADIR. YANİ 2 VE 3. VİDEO GİBİ KARIŞIK DEĞİLDİR. YANİ GEREKSİZ OLAN BİLGİ KISIMLARININ BAŞLIĞININ ÜZERİNİ ÇİZDİM ORADAN ANLARSINIZ.
ARTIK ONLARIN GEÇERLİLİĞİ YOKTUR AMA MAZİDEN BİR ANI OLARAK KALSIN DİYE KALDIRMIYORUM.
1. VİDEODAKİ VERSİYON YÜKSELTME İŞLEMİNİ AYNEN O ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ O GEÇERLİDİR.
VERSİYON YÜKSELTTİKTEN SONRA 4. VİDEODAKİ İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRMENİZİ KORUMA AMAÇLI TAVSİYE EDERİM.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Evet beyler sizler için yani bilmeyenlere rehber olsun diyerek kendi konsolumu 6.72 versiyona güncelledim ve bütün işlemleri çok detaylı olarak yani Canlı Canlı sizler için hem bilgisayar hem konsol videolarını çekerek hazırladım.

Rehberimi kullanarak herkes işlemleri öğrenebilir ve korkmadan güncelleme yapmayı öğrenebilirler.

Ama şu an 6.72 için stabil bir kırma işlemi olmadığından 5.05/5.07 kırık versiyonda olanların beklemelerini tavsiye ederim. Temel olarak korkacak bir şey olmamakla birlikte hem kırma işleminde hem de normal kullanımda kapanmalar (kernel panic) çok fazla yaşanmaktadır. Gerçekten çok sık olduğundan neredeyse stabil kullanmak pek mümkün olmuyor.

Yani zaten kırma işlemi için bir sürü denemede bazen ilk'inde bazen yirminci'sinde kırma gerçekleşip eski 5.05 oyunlarımızın kilitleri kalkıyor ve Debug Settings açılıyor ama bazen normal bir oyun oynarken veya oyundan çıkış yaptığında bile konsol siyah ekran (kernel panic) vererek kapanabiliyor. İşte bütün bunları bilerek geçmek istiyorsanız geçin yada mantıklısı daha stabil bir sürüm bekleyin.

Karar sizlerin arkadaşlar. Ben sizlere öğretebilmek ve rehber hazırlayabilmek için geçtim.
Normalde oyun da pek oynamadığımdan benim için sorun yok bu sürümde konsol kapalı daha stabil sürüm çıkmasını beklerim. Ama oyun oynamam çünkü her açılıp kapanma da mevcut oyun dosyalarına ve save dosyalarına zarar gelme olasılığı var. Zarar derken olası sorun sadece yüklü oyunlarınızı ve save dosyalarınızı kaybedebilirsiniz yani konsolu sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz tek sıkıntı bu olabilir. Zaten oyun yedeğiniz ve save yedeğiniz var ise bundan korkmaya da gerek yok ama tekrar hatırlatayım gerçekten normal kullanım sırasında bile çok sık olarak kapanmaktadır. Bu sebeple bir kere kırıp dinlenme moduna alsanız bile pek işe yaramıyor çünkü konsol normal kırma yapmasanız bile durduk yere kapanabiliyor. Durum budur beyler bilesiniz.

Bir de özel olarak belirteyim. Konsolu kullanım sırasında internet bağlantısını açık bıraktığımızda arka planda orijinal 7.51 sistem güncellemesini indirebiliyor veya eski 5.05 oyunlarınızı çalıştırdığınızda her oyun açılışında sistemi güncelle / sonra güncelle diye soruyor ve eğer farkına varmaz ve arka planda 7.51 güncel versiyon indiyse sizde yanılarak yanlış seçimi yapıp şimdi güncelle seçeneğini yanlışlıkla seçerseniz istemeden kırılabilir 6.72 konsolunuzu orijinal kırılmayan 7.51 versiyona güncelleme riski vardır. Çünkü kırma işlemi için aktif internet bağlantısı gerekmektedir. Henüz Al Azif dahil offline yani internetsiz kırılmayı kendi HEN menülerine eklemiş değillerdir. Bu sorunun bir nebze önüne geçmek için yine tavsiyem internet ayarlarında Al Azif DNS numaraları kullanmanızı öneririm. Yani şu an bu satbil olmayan versiyona geçmenizi hiç önermem. :)


ŞİMDİ VERSİYONLARINI 6.72 YE YÜKSELTMEK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK YAPABİLİRLER.


Sizler için hazırladığım Retail 6.72 güncelleme dosyası linki:
[Gizli içerik]


1. VİDEO - VERSİYON GÜNCELLEME VİDEOSU

2. VİDEO - ÖRNEK ADIM ADIM BAŞARILI KIRMA VİDEOSU (BAŞKASINA AİT GÖRÜNTÜ)

En basit anlatımla WWW tarayıcısına girip önce:
1- JB tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Böylece yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız.


Sonra;

2-
Mira tuşuna basıp beklenecek,
Ekranda sol üst köşede
waiting for clients ve hemen arkasından arkasından elf ..... elf size ..... bilgisi çıkacak ve Tamam diyeceksiniz.
Ekranda
You're all set! (Hazırsınız) yazacak ve Tamam diyeceksiniz.
Sonra ekranda
Sistem hafızasında yeterli boş alan yok yazısı gelecek ve Tamam diyeceksiniz.
Ve yine HEN ana sayfasına dönüş yapmış olacaksınız. Ve kırılma gerçekleşmiş olacak yani Debug Settings açılmıştır. Hayırlı olsun.

Yani aşağıdaki örnek videodaki gibi bu bilgiler ekranınızda gözükürse kırılma gerçekleşmiş olacaktır.
Ayarlar menüsünde Debug Settings açılır ve oyunların kilitleri açılır.

Eğer kırma başarısız olursa yine 2 ihtimal olmakta:
1- Ekranda kırma başarısız oldu konsolu tekrar başlatıp deneyin diye İngilizce uyarır yani Jailbreak failed! Reboot your PS4 and try again. Bu şekilde uyarı ekrana çıkarsa bu ekrandan çıkmadan Gamepad PS tuşunu basılı tutup gelen menüden konsolu yeniden başlatın yani ekrandaki bu uyarı notunu kapatmadan anında tekrar konsolu başlatın. Ve tekrar aynı kırma işlemini deneyin.


2- Ekran direk kapanabilir yani siyah ekrana düşer (Kernel Panic) bazen kendi kendine açılır ve Sistem depolama durumu kontrol ediliyor... der bazen kendi kendine açılmaz siz gidip konsolun power açma düğmesinden bir iki saniye arayla iki kere basarak tekrar başlatabilirsiniz.


Kısaca kırma işlemi sırasında bazen ilk seferinde bazen 20 ye yakın denemede kırma olabilmektedir. Sürekli denemeniz gerekmektedir. WWW ayarlardan çerezleri ve Web sitesi verilerini temizleyip kırma denemekte çok fazla bir fark yaratmamaktadır. Ama denenebilir. Ve sürekli kapanıp açılmalar ileride dosya sisteminde bozulmaya sebep olabilir ve konsol HDD 'i için bu sağlıklı bir durum değildir.3. VİDEO - BENİM BAŞARILI OLDUĞUM BİR KIRMAYA ÖRNEK VE SONRA SİSTEM KAPANMASI VE ÖNEMLİ UYARILARIM
4. VİDEO - KONSOLUNUZ EN SON ÇIKAN SİSTEM GÜNCELLEMESİNİ İSTEMESİN DİYE AL-AZIF DNS NUMARALARINI GİREREK EK KORUMANIN AYARLANMASI VİDEOSU. AYNI ZAMANDA BU NUMARALAR İLE KULLANICI KILAVUZUNDAN DA KIRMA YAPILABİLİR. HEM TARAYICI HEM KULLANIM KILAVUZU OFFLINE KIRMA DA YAPABİLİR.
Son olarak günlük sitemizi takip edin geliştiriciler her gün yeni bir şeyler yapacaktır yani Al-Azif olsun diğer geliştiriciler olsun kendi HEN kırma menülerine
Diable Update yani Güncelleme Engelleyici özelliği olsun diğer eski özellikler olsun ekleyeceklerdir. Geçenlerin takip edip bunları yapması da yararlarına olacaktır. Ama siz beni dinleyin az daha sabredin ve stabil bir kırma sürümü bekleyin. Kolay gelsin.
GÜNCELLEME: 18.07.2020

- 6.72 desdtekli yeni oyunları paylaşmaya başladık. Linkler oyun konusu sayfasında.
- Mevcut kırılma düne göre şu an çok daha stabil çalışmakta ama yine de çökmeler yaşanmaktadır.
- Geçip geçmemek size kalmış bir durum.
- Al azif menülerini güncelledi. Disable Update geldi, Dumper geldi, FTP payloadları geldi.
- Mira ve Mira (No HB) kırması geldi.
- Remote Package aktarım özelliği Mira (No HB) ile çalışmaya başladı.
- Daha önce kullandığımız uygulamaların çoğunun 6.72 desteği çıktı.
- Mira No HB yi hata kodu aldığınız oyunlarda da kullanabilirsiniz.


Ekli dosyayı görüntüle 167

Ekli dosyayı görüntüle 168MİRA KIRMA İŞLEMİ ŞU ŞEKİLDE YAPILMAKTADIR


EK BİLGİ:
2020 AĞUSTOS AYI İÇERİSİNDE ÇOK DAHA STABİL VE BASİT KIRMA İŞLEMLERİ YAPILMAKTADIR. ÖRNEK:


HATTA ŞU ANDA 5-6 ÇEŞİT FARKLI HOST SAYFALARINDAN KIRMA İŞLEMİ YAPILAMAKTADIR.
ARTIK KIRMA İŞLEMLERİ 5.05 GİBİDİR TEK TUŞ BİR KAÇ SANİYEDE KIRILIYOR.
AMA DÜNYA GENELİNDE HALA 5.05 KADAR STABİL OLMADIĞI VE ÇEŞİTLİ İŞLEMLERDE KAPANMA OLDUĞU YAZILIYOR.
Teşekkürler
 
Üst Alt