PS4 REHBER PS NOW Haftalık Deneme Hesabı ile Bilgisayardan YADA Orijinal Konsoldan Oyunları Bedava ve Sınırsız Oynama

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Admin
Inspector
(Maalesef 5.05/5.07 versiyon konsollar için değildir. Orijinal konsollar ve PC/Bilgisayar sahipleri içindir.)

PLAYSTATION PS NOW OYUN OYNAMA PLATFORMUNU TEST ETTİM.
(YILLARDIR VAR OLAN BİR ŞEY AMA BUGÜNE KADAR BEN DE DENEMEMİŞTİM)

SİZLERE VİDEOLU BİR REHBER HAZIRLAYARAK İSTEYEN HERKESİN BU ŞEKİLDE OYUN OYNAYABİLMESİ İÇİN BU DETAYLI VİDEOYU ÇEKTİM.

VİDEODA ANLATILAN YÖNTEM İLE HER HAFTA YENİ BİR E-MAIL HESABI VE YENİ BİR PLAYSTATION HESABI ALARAK SINIRSIZ OYNANABİLİR.
(SONY TARAFINDAN HESAPLARDA SANAL KART KABUL ETME İPTAL EDİLENE KADAR YADA HAFTALIK ÜCRETSİZ DENEME HESABI KALDIRILANA YADA SONY BAŞKA BİR KORUMA YOLU BULANA KADAR DİYELİM)

ORİJİNAL KONSOL SAHİPLERİ AVANTAJLI ÇÜNKÜ ONLAR OYUNLARA KALDIĞI YERDEN DEVAM EDEBİLİRLER.
BÖYLE BİR AVANTAJLARI VAR. YANİ SAVE DOSYALARI KONSOLLARINDA SAKLANIR VE OYUNA KALDIKLARI YERDEN DEVAM EDEBİLİRLER. YADA SAVE DOSYASI BULUTTA SAKLANIR VE KONSOLDA YARIM BIRAKTIKLARI OYUNA PC DE DEVAM EDEBİLİRLER. SONRA YİNE TERSİ KONSOLDA DA DEVAM EDEBİLİRLER.

GELELİM PC İLE OYNAMAYA YANİ HİÇ KONSOLUNUZ YOKSA BİLE BU YÖNTEM İLE PS NOW İÇİNDEKİ OYUNLARI BİLGİSAYARI OLAN HERKES OYNAYABİLECEKTİR. PC DE KONSOL OLMAMASININ TEK EKSİ TARAFI OYUNLARI O BİR HAFTALIK SÜREDE BİTİRMEK GEREKMEKTEDİR. ÇÜNKÜ YENİ HESAP ALINDIĞINDA ESKİ HESAPTAN OYUN DEVAM ETMEMEKTEDİR. BU YÜZDEN BİR OYUNU BİTİREBİLMEK İÇİN 1 HAFTANIZ VAR.
ZATEN YETER SANIRIM BU SÜRE DEĞİL Mİ? :)
ÜSTELİK NE ZAMAN İSTERSENİZ TEKRAR YENİ BİR HESAP ALIP YENİDEN 1 HAFTAYA SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

GERİSİ VE DETAYLI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDA SİZLER İÇİN HAZIRLADIĞIM DETAYLI VE SESLİ ANLATIMLI VE BİREBİR UYGULAMA GÖSTERİMLİ VİDEO'MU İZLEYEBİLİRSİNİZ. AKLINIZA TAKILAN SORULARI BU KONUDAN SORABİLİRSİNİZ.

PS NOW İÇİNDE 700 CİVARI PS4 - PS3 - PS2 OYUNLARI BULUNMAKTADIR.

KOLAY GELSİN.

DENEYENLERDEN BİLGİLER: DENEYENLER ARASINDA ŞUNU GÖRDÜK. EĞER İNTERNET BAĞLANTINIZ GÜÇLÜ DEĞİLSE ÖZELLİKLE UPLOAD HIZI ÖNEMLİ BURADA VE 2 Mbps DEN AZ İSE OYUN SERVER'INA BAĞLANMIYOR VE OYUN BAŞLAMIYOR.

ŞU ŞEKİLDE TEST YAPMA ŞANSINIZ VAR. MUHTEMELEN CEP TELEFONUNUZ VE CEP İNTERNETİNİZ VAR İSE ONUN UPLOAD HIZI YÜKSEKTİR VE CEP TEL'DEN BİLGİSAYARINIZA SADECE TEST ETMEK İÇİN İNTERNET PAYLAŞTIRIN VE ONUNLA DENEYİN. EĞER OYUNLAR AÇILIYOR İSE SİZİN NORMAL EVDE KULLANDIĞINIZ İNTERNETİN UPLOAD HIZI YETMİYOR YANİ DÜŞÜK DEMEKTİR. SPEEDTEST ÜZERİNDEN TEST YAPACAKSANIZ DA LONDON YANİ LONDRA SEÇEREK TEST YAPIN Kİ GERÇEK UPLOAD HIZINIZI GÖRÜN. ÇÜNKÜ PC İLE OYNARKEN YURT DIŞI SERVERLARINA BAĞLANIYORUZ. DEDİĞİM GİBİ BİR KAÇ ARKADAŞ BU ŞEKİLDE CEP TEL' DEN PC 'YE İNTERNET VERİP TEST ETTİLER VE DEDİĞİM GİBİ CEP TEL İLE İNTERNET VERİLDİĞİNDE OYUNLAR BAŞLAMIŞ YANİ OLMUŞ. ŞİMDİ BU ARKADAŞLAR VPN İLE GİREBİLİR MİYİZ DİYE UĞRAŞIYORLAR. EĞER HIZLI BİR VPN İLE GİREBİLİR VE KONUYA BİLGİ MESAJI ATARLARSA BEN DE BURAYA EKLERİM.

BİR ARKADAŞIMIZ İSE YOTUBE MESAJI ÜZERİNDEN ŞUNU PAYLAŞMIŞ. İNGİLTERE HESABI KART KAYDINI KABUL ETMEMİŞ O DA İSVEÇ PS STORE DAN DENEMİŞ O ŞEKİLDE OLMUŞ. BEN 3. HAFTADIR İNGİLİTERE'DEN YENİ HESAP ALIP AYNI SANAL KARTIMI KULLANIYORUM ŞİMDİLİK BENDE BİR SIKINTI OLMADI.

NOT: BU UZUN VİDEODAN GÖZÜNÜZ KORKMASIN. EN ACEMİ BİLGİSAYAR KULLANICISI BİLE YAPSIN DİYE CANLI CANLI VİDEO ÇEKTİM. NORMALDE HAFTADA BİR YAPACAĞINIZ İŞLEM TOPLAM 5 DAKİKANIZI BİLE ALMAMASI GEREKİR.

ÖZETLE VİDEODA YAPTIĞIM İŞLEM:
BİR SEFERLİK YAPILAN ININAL UYGULAMASINI CEP TEL'E İNDİRİP SANAL KART TANIMLAYIP KARTIN BİLGİLERİNİ ALMA. (BİR DAHA YAPMAYA GEREK YOK HER YENİ PS NOW HESAP İÇİN HEP BU SANAL KART NUMARALARINI GİRECEĞİZ. HER CEP TEL NUMARASI BİR KERE ININAL ÜYELİĞİ AÇABİLİR VE TOPLAM 5 SANAL KART OLUŞTURABİLİR. ZATEN BİZİM BİR TANE SANAL KART NUMARASINA İHTİYACIMIZ VAR. AMA YEDEK OLARAK 4 TANE DAHA OLUŞTURABİLİRİZ. VE EĞER BİR SANAL KARTI SONY HESABINA KAYIT EDEMEZSENİZ YENİ BİR TANE DAHA OLUŞTURUP ONLA DENEYİN.)

CEP TEL ÜZERİNDEN ININAL CÜZDAN İNDİRİP YÜKLEME VE SANAL KART OLUŞTURMA VİDEOSU ÖRNEĞİ

YANİ ÖZETLİYORUM ININAL ÜZERİNDEN BİR KEZ SANAL KART OLUŞTURDUKTAN SONRA;
1- BİR TANE GMAIL ÜZERİNDEN E-POSTA ADRESİ ALMAK. (İSTERSENİZ BAŞKA YERLERDEN DE E-MAIL ALABİLİRSİNİZ)
2- BİR TANE PLAYSTATION İNGİLTERE ADRESİNDEN HESAP AÇMAK. (VEYA DİĞER AVRUPA ÜLKELERİNDEN DE OLUR)

BU KADAR İŞTE. SONRA PS NOW UYGULAMASINA ÜYELİK BİLGİSİNİ GİRİP BİLGİSAYARDAN OYUN OYNAMAK.

- SONRA PS NOW 1 HAFTALIK ÜCRETSİZ DENEME BAŞLATTIKTAN SONRA BİR HAFTA GEÇİNCE BU HESABI UNUTMAK. VE YENİDEN YUKARIDA YAZDIĞIM 2 İŞLEMİ TEKRARLAMAK. :) AÇACAĞINIZ HER YENİ HESAP İÇİN AYNI SANAL KART BİLGİSİNİ KULLANIN. TAVSİYEM ARTIK KULLANMAYACAĞINIZ ÖNCEKİ HESAP İÇİNDEN DE SANAL KARTI SİLİN.

- GELECEKTE DE NE ZAMAN CANINIZ BU ŞEKİLDE OYNAMAK İSTERSE AYNISINI YAPMAK.
- OYUNLAR DA HER AY YENİLENMEKTE VE DEĞİŞMEKTEDİR. ARA ARA İNTERNETTEN YENİ EKLENEN OYUNLARA BAKIP BEĞENDİĞİNİZ OYUN VAR İSE BU İŞLEMİ YAPIP OYNARSINIZ.
- AVRUPA VE AMERİKA PS NOW HESAPLARINDA FARKLI AYLARDA FARKLI OYUNLAR BULUNMAKTADIR.
ÖRNEK HAZİRAN 2020 DE AVRUPA HESABINDA SPIDERMAN VAR AMA AMERİKA HESABINDA KALKTI YANİ DEĞİŞTİ.
- AVRUPA HESABININ AVANTAJI EĞER OYUN TR DİL DESTEKLİYOR İSE SİZİN TÜRK HESABINIZDA OYUN TÜRKÇE OLUR.

BU İŞLEMLERİ ORİJİNAL KONSOLUNDA YAPACAKLARA BİLGİLER

MADEM HER HAFTA PS NOW İÇİN YENİ BİR PLAYSTATION HESABI AÇIYORUZ HER AÇTIĞIMIZDA AYNI ZAMANDA
14 GÜNLÜK PLUS DENEME HESABINI DA AYNI ANDA BAŞLATABİLİRSİNİZ. NE İŞE Mİ YARAYACAK BU?
O AY BEDAVA HEDİYE EDİLEN 2 ADET PLUS OYUNUNU 14 GÜN SÜREYLE OYNAYABİLİRSİNİZ.
(TABİ MUHTEMELEN BİR KONSOLDA ÜCRETSİZ PLUS ALMA SANIRIM BİR KEZ YAPILABİLİYOR. AMA EMİN DEĞİLİM.)

KONSOLDAKİ DİĞER BİR AVANTAJ OYUNLAR YARIM KALMIYOR YANİ SAVE'LER KENDİ OYNADIĞINIZ ANA HESABINIZA KAYIT EDİLİYOR VE KALDIĞINIZ YERDEN OYUNA DEVAM EDEBİLİYORSUNUZ. İŞTE PC DE BÖYLE BİR AVANTAJ YOK.

UNUTMADAN ORİJİNAL KONSOL SAHİPLERİ HER YENİ İNGİLİZ YADA AVRUPA HESABI OLUŞTURDUKLARINDA

Ayarlar > Hesap Yönetimi > Ana PS4 Sistemi Olarak İşaretle (yani Primary hesap deniyor buna) YAPINIZ.
NORMALDE YENİ HESAP OLUŞTURDUĞUNUZDA ZATEN BU DEDİĞİM OTOMATİK OLARAK AKTİF OLACAKTIR AMA SİZ YİNE BİR KONTROL EDİN.

OYUNLARI STREAM (YANİ ONLINE OLARAK İNDİRMEDEN OYNAMA) YERİNE EĞER SEÇENEK OLARAK DOWNLOAD VAR İSE İNDİRMENİZİ TAVSİYE EDERİM. BÖYLECE İNTERNET BAĞLANTINIZ FAZLA ZORLANMAZ.
YANİ BAZILARININ İNTERNET BAĞLANTISI YETERSİZ YADA UCU UCUNA YETİYOR İSE BUNU DENEYEBİLİRLER.

OYUNLARI HER HAFTA YENİ AÇTIĞINIZ İNGİLİZ (YADA DİĞER ÜLKE) HESABINDAN DOWNLOAD YAPACAKSINIZ.
OYUNLARI OYNARKEN İSE DOWNLOAD YAPTIĞINIZ OYUNLARI KENDİ TR HESABINIZDAN OYNAYACAKSINIZ.
BÖYLECE SAVE DOSYALARINIZ DA SİZİN KENDİ TR HESABINIZDA SAKLANACAĞINDAN DEVAM EDEBİLECEKSİNİZ.

BURADA BİR ŞEYİ BELİRTEYİM DOWNLOAD ÖZELLİĞİ OLMAYAN YADA OYUN LİSTESİNDEKİ PS3 OYUNLARI SADECE STREAM DESTEKLEDİĞİNDEN BU OYUNLARI KENDİ TR HESABINIZDAN OYNAYAMAZSINIZ. BUNUN NEDENİ?
HENÜZ TR STORE DA PS NOW OLMADIĞINDAN PS NOW OYUNLARINI TR HESABINDAN OYNAMAK İSTEDİĞİNİZDE OYUNA GİRMEK İSTEDİĞİNİZDE EKRANA YAZI ÇIKARAK TR' DE PS NOW HİZMETİ OLMADIĞI UYARISI GELECEKTİR.

İLERİ DE PS NOW TR'YE DE GELİNCE O ZAMAN TR HESAPTAN OYNAYBİLECEĞİZ.

BUNUN TABİ Kİ BİR ÇÖZÜM YOLU VAR ŞİMDİ ONDAN DA BAHSEDEYİM.
BU TÜR STREAM OYUNLARINI TR HESAPTAN OYNAYAMAZSINIZ AMA ALACAĞINIZ HERHANGİ BİR İNGİLİZ (YADA AVRUPA) HESABINDAN OYNAYABİLİRSİNİZ. ZATEN HER HAFTA BİR TANE ALDIĞINIZ İÇİN BUNLARDAN İLK ALDIĞINIZ HESABI ANA YABANCI HESABINIZ GİBİ SİLMEDEN KONSOLUNUZDA TUTARSINIZ VE BU HESAPTAN OYNAYABİLİRSİNİZ.

YANİ;
KENDİ TR HESABINIZDAN DOWNLOAD YAPTIĞINIZ OYUNLARI OYNARSINIZ.
DİĞER İNGİLİZ HESAPLARINDAN BİRİNDEN İSE
STREAM TARZI OYUNLARI OYNARSINIZ.

Son düzenleme:
Üst Alt