PS5 YARDIM Dualsense 5 (DS5) Hakkında - PC ve PS4 ile kullanma

scarecrow

Kullanıcı
Üye

Merhaba arkadaşlar

Dualsense 5 almayı düşünüyorum. Çoğunlukla PC üzerinde kullanmayı düşünüyorum.
3.parti programlar ile (kablosuz) tüm oyunları oynayabilir miyim?
Adaptif tetikler çalışır mı? PS4 ve PS3'te kullanabilir miyim kolu?

Denemiş ve bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

friend77

Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı
Aktif Üye
Merhaba,
Öncelikle tecrübelerime dayanarak çoğunlukla PC üzerinde oyun oynuyorsanız açıkçası dualsense yerine xbox gamepad almanızı öneririm.
Diğer sorularınıza geçecek olursak pc de tüm oyunları desteklemesi konusunda net birşey söylemek mümkün değil 3.parti uygulamalarla destekliyor ancak adaptif tetikler kullanılmıyor normalde bu adaptif tetik zaten ps5 de bile az sayıda oyunda mevcut yani bu özellik için şimdilik biraz erken. Ben yine de ilginizi çekerse diye bunu nasıl yapabileceginize dair bir video atayım.

Dualsense maalesef ki PS4 üzerinde direkt çalışmıyor ya remote play ile pc üzerinden kullanacaksınız ya da aşağıdaki şekilde bir hub aracılığıyla

PS3 ile kullanıma gelince de ben aktif olarak kullanıyorum hatta şu anda god of war ascension baştan sona dualsense ile oynuyorum. PS3 te de kullanırken illa ps3 kolu ile önce oyunu açıp sonra ps3 kolunu aktif 2.kol seçip dualsense yi 1. Kol atayınca oyunlarda kullanabiliyorsunuz. Tabi dualsense yi ps3 te kullanırken ps tuşu çalışmadığı için ps3 kolu mutlaka yedekte bulunmalı. Ayrıca ses jakı da çalışmıyor kulaklık takıp sesi kol üzerinden alamazsınız. Bu ses durumu pc de de olmuyordu.

Üst Alt

AdBlock (Reklam Engelleyici) Tespit Edildi!

Merhabalar! Forumdaki reklamları görmek hepimiz açısından can sıkıcı olabiliyor ve bunun farkındayız.

Tabii ki reklam engelleme eklentileri, reklamları engellemede harika bir iş çıkarsa da forum sitemizin varlığını sürdürmesi açısından reklamlara ihtiyacımız var. Bu yüzden forum sitemizde iyi bir deneyim yaşamak için AdBlock (Reklam Engelleme) eklentinizi devre dışı bırakın lütfen.

Anlayışınız için teşekkür ederiz...

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım