SON ÇIKAN POPÜLER OYUNLAR

PS4 YARDIM Bugün PS4 Pro ve Philps 4K TV ile tuhaf bir sorun yaşadım. Teknik işlerden anlayanlar bakabilirse sevinirim.

Tithonos

Kullanıcı
Arkadaşlar iyi akşamlar.

Ben de Philips 4K Ambligt TV mevcut. PS4 Pro'yu TV'min HDMI 1 girişinde kullanıyorum. Zira HDMI 1 girişi diğer girişlere göre daha kaliteli görüntü vermekte. Girişte de Arc ve 5V mi ne yazmakta. Şu an evde olmadığımdan bakamadım. Kullandığım HDMI kablosu da gerçekten ortalamanın üstünde bir kablo. Piyasa da şuan 100 liraya satılıyor. Lütfen yanlış anlamayın kötü niyetle bunları anlatmıyorum. Bunları söylüyorum ki teknik işlerden anlayan arkadaşlar derinlemesine bilgi sahibi olsun. Neyse

Bir kaç hafta önce oyun oynarken TV ekranın da bir karıncalanma oldu. Korktum. HDMI söküp takınca düzelmişti. Dedim acaba neden oldu PS4 mü bozuluyor. Bugün de PS4 de oyun oynarken bir anda görüntü sinyali sürekli bir gidip bir gelmeye başladı. PS4'dü kapadım açtım, HDMI kablosunu söküp çıkarttım sorun devam etti. Sonra kabloyu HDMI 1 slotundan çıkartıp 2'ye taktım. Sorunsuz bir şekilde görüntü almaya başladım. Sonra Uydumu denemek için HDMI 1 girişine taktım. Bu seferde kapanma açılma yoktu ama sanki 1080p görüntü 360p a düşmüştü. Bu yüzden sorunun TV'de olduğunu anladım. İnternetten yaptığım araştırma sonrası HDMI 1 girişinde statik elektrik olabileceğini öğrendim. Fişi çekip biraz bekledim ve tekrar takıp TV'yi açtığımda sorun tamamen ortadan kalktı. Hatta PS4'ü HDMI 1 girişine takınca da sorun olmadı. Benim size sorum bu durum gelecekte PS4 ve TV için sorun oluşturur mu?

Ayrıca bu sorun kaynaklanmış olabilir?

Goku

Kullanıcı
Ben hdmi kablomu 3 sene önce çinden aldım altın uçlu ve içi kırmızı gold dıyorlar hdmi olarak. Hdmi3 de kullanıyorum hdmi1 de fark etmiyor. Tv arçelik 8900 damiont pro.ve kalıte hep aynı. Bence senın sorun hdmi üzeri fazla zorlama takmada çıkartmada, benım hdmi kablo sürekli takılı ps kaldırsam bile. Çok hassas hem tv nin hdmi yeri, hemde ps ninki. Gecen bir arkadaş hdmi yeri Komple gitmiş ölmüş tamir için yönlendirdim. Sök tak vb artık yıpratmış arkayı. Benim bildiğim bukadar

TheCasH

Kullanıcı
Ben 2 ay boyunca 80 inc 4k Philips Ambiyans aydınlatma tv de SLIM cihaz kullandım hiç sorun olmadı. Geçen hafta PRO aldım. HDMi 1 taktım 2 gün oynadım sorunsuz 3 gün karıncalanma oldu, söktüm taktım düzeldi. Ama cihaz açılırken görüntü gelmiyor söküp takıyorum görüntü geliyor. Oyun açıyorum görüntü gidiyor söküp takıyorum görüntü geliyor. 80PUS8505 cihazı kullanıyorum. 2 adet kaliteli HDMi var biri Monster marka altın uç diğeri S-Link marka altın uç. ikisinde de yaptı.

Slim de sorun yok PRO 4K HDR yapınca sorun başladı.

K.A
K.A

Tithonos

Kullanıcı
Ben 2 ay boyunca 80 inc 4k Philips Ambiyans aydınlatma tv de SLIM cihaz kullandım hiç sorun olmadı. Geçen hafta PRO aldım. HDMi 1 taktım 2 gün oynadım sorunsuz 3 gün karıncalanma oldu, söktüm taktım düzeldi. Ama cihaz açılırken görüntü gelmiyor söküp takıyorum görüntü geliyor. Oyun açıyorum görüntü gidiyor söküp takıyorum görüntü geliyor. 80PUS8505 cihazı kullanıyorum. 2 adet kaliteli HDMi var biri Monster marka altın uç diğeri S-Link marka altın uç. ikisinde de yaptı.

Slim de sorun yok PRO 4K HDR yapınca sorun başladı.
Aslında bire bir aynı sorunu yaşamışız. Benim tv de 50pus7605'mi ne, tam adını hatırlamıyorum. Bende de önceden eski sürüm vardı. Yani parlak fat kasa PS4. 2 yıl kullandım. Bir kere sorun yaşamadım. Pro aldığımdan sonra ilk defa böyle oldu. Sanırım Philipslerle Pro'nun bir uyumsuzluğu var. 4K görüntü çok mu yoruyor ne oluyorsa. Zaten Philips Tv'yi görüntü kalitesi çok iyi diye almıştım. Android'i yavaş, kanallar sürekli kendiliğinden gidiyor. tekrar kuruyorum. TV alacak arkadaşlara tavsiyem philips tvlerden uzak durun.

Üst Alt

AdBlock (Reklam Engelleyici) Tespit Edildi!

Merhabalar! Forumdaki reklamları görmek hepimiz açısından can sıkıcı olabiliyor ve bunun farkındayız.

Tabii ki reklam engelleme eklentileri, reklamları engellemede harika bir iş çıkarsa da forum sitemizin varlığını sürdürmesi açısından reklamlara ihtiyacımız var. Bu yüzden forum sitemizde iyi bir deneyim yaşamak için AdBlock (Reklam Engelleme) eklentinizi devre dışı bırakın lütfen.

Anlayışınız için teşekkür ederiz...

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım